Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Madriidi kliimakonverentsil jätkuvad pingelised läbirääkimised (2019-12-10 08:10:36)

Madriidis toimuval ÜRO kliimakonverentsil COP 25 pingutavad ligi 200 ÜRO riigi läbirääkijad selle nimel, et saavutada kokkulepped kliimamuutuste ohjamiseks ja Pariisi kokkuleppe elluviimiseks. Homsest algavad ministrite kohtumised, kus Eestit esindab keskkonnaminister Rene Kokk.

Läbirääkimiste esimesel nädalal tehti edusamme sellistel teemadel nagu näiteks tehnoloogia areng, teadusalane koostöö ja riiklike kliimamuutustega kohanemise plaanide koostamine.

"Jätkuvaks vaidluskohaks on endiselt riikidevahelise süsiniku kvoodikaubanduse reeglid. Esimese nädala lõpuks jäi riikide vahele veel mitmeid erimeelsusi," märkis Madris viibiv kliimaosakonna nõunik Kadri Sipp. "Kas lubada Pariisi kokkuleppe eesmärkide täitmisel kasutada Kyoto Protokolli kvoodiühikute ülejääki või kuidas tagada riikide kliimakavade ambitsioon, kui üks riik teisele kvoodiühikuid müüb ja tehingute maksustamise temaatika - need küsimused jäävad otsustamiseks ministritele."

"Üldiselt on konverentsi esimene nädal olnud väga intensiivne ning ka täna on oodata, et sisuteemade arutelud kestavad hiliste õhtutundideni," kommenteeris Kadri Sipp. "Kuna poliitilisemad küsimused tuleb otsustada peagi COP 25-le saabuvatel ministritel, siis see lisab ka teatavat survet läbirääkijatele, et eelnevalt saavutada võimalikult palju kokkuleppeid," lisas Kadri.

Ametlike läbirääkimistega üheaegselt toimub konverentsil ka palju kõrvalüritusi. Konverents on kokku toonud hulgaliselt erasektori ja kodanikuühiskonna esindajaid, kes tutvustavad oma tegevust kliimamuutuste ohjamisel. Näiteks jagatakse ka häid praktikaid, milliste tehnoloogiate abil energeetikas, transpordis, põllumajanduses ja teistes sektorites saastenumbreid vähendada. COP 25 tähelepanu all on muuhulgas ka see, kuidas kliimamuutuste mõjudega kohaneda.

Seekordne kliimakonverents on Madriidi toonud ligemal 27 000 osalejat.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.