Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Teisel detsembril algab 2020. aasta kalastuskaartide müük (2019-11-29 09:05:10)

2. detsembril kell 9 avatakse internetikeskkonnas
www.pilet.ee ja Keskkonnaameti kontorites järgmise aasta kalastuskaartide taotluste vastuvõtt.

Kalastuskaart tuleb endale soetada, kui soov on püüda nakkevõrgu, õngejada, vähinata, vähimõrra, kadiska, liivi või kuuritsaga. Samuti on see vajalik õngpüünistega kalapüügiks Endla looduskaitsealal, Matsalu rahvuspargis ja Silma looduskaitsealal ning mõnedel lõheliste jõgedel. Vähipüügiks hakatakse kalastuskaarte välja andma 1. juulil 2020.

"Soovitame osta kalastuskaardid pilet.ee vahendusel - see on kiireim ja mugavaim võimalus. Seda enam, et valdav osa ehk 94%kõigist 2020. aasta kalastuskaartidest jagatakse veebist ja vaid 6%Keskkonnaameti vahendusel. Kuna nüüd antakse enamik kalastuskaarte nädalaks, peaks neid kõigile huvilistele jaguma," lausus Aimar Rakko, Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja.

Veebikeskkonnas www.pilet.ee on vaja end autentida ID-kaardi, mobiili ID või internetipanga vahendusel. Kel seda võimalust pole, saab esitada Keskkonnaametile kalastuskaardi taotluse ameti maakondlikes kontorites (v.a Tallinna peakontor, Palmse, Penijõe ja Otepää kontorid). Taotluse võib saata ametile ka postiga või digitaalselt allkirjastatult e-postiga, kuid sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle registreerimise kuupäev ja kellaaeg Keskkonnaameti dokumendiregistris, mis on kindlasti hilisem taotluse saatmise ajast. Taotlused rahuldatakse nende ajalise laekumise järjekorras. Silma looduskaitsealale saab luba taotleda vaid internetist.

Sel aastal kehtivat kalastuskaarti omanud kalastajad peavad kindlasti enne uue kaardi ostmist kontrollima, kas neil tänavune püügiaruanne on esitatud ja seda ka siis, kui püük oli tulemusteta või püügil üldse ei käidudki. Kui aruannet esitatud pole, ei saa ka uut kalastuskaarti taotleda. Kõige lihtsam viis seda kontrollida on pilet.ee lehel, kust saab oma varasemate ostude ajalugu kontrollida ja uusi püügiaruandeid esitada. Kui kehtivate piletite alt oma luba ei leia, tuleb otsida seda ostude ajaloo alt. Vajadusel võib aruande esitamise kohta uurida ka Keskkonnaametist.

Pikemalt saab lugeda kalastuskaardi taotlemise ja püügiaruande esitamise kohta Keskkonnaameti kodulehelt.

Järgmisel aastal saab merele, siseveekogudele ja Võrtsjärvele osta võrgupüügiks ainult nädalasi kalastuskaarte. Kuuajased kalastuskaardid jäävad esialgu kestma vaid Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvele.

Ajutiste püügikitsenduste, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarvu kohta harrastuskalapüügil 2020. aastal saab pikemalt lugeda vastavast määrusest Riigi Teatajas.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.