Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
1. septembrist täienes taimetervise kontrolli alla kuuluvate kaupade nimekiri (2019-09-02 08:46:39)


Seoses rahvusvahelise kaubanduse kasvuga ning eesmärgiga vältida ohtlike taimekahjustajate jõudmist ja levikut uutele aladele täieneb alates 1. septembrist 2019 kaupade loetelu, millel peab Euroopa Liitu sisenedes olema kaasas fütosanitaarsertifikaat ja mis peavad läbima piiripunktis taimetervise ülevaatuse.

Kontrollialuste kaupade hulka lisanduvad mitmed puu- ja köögiviljad, näiteks papaia, maasikas, vaarikas, viinamari, avokaado jt.

Fütosanitaarsertifikaadiga peavad olema varustatud ka põllu-, aia-ja metsatöömasinad ning traktorid, mida on põllumajanduses või metsanduses kasutatud ning mida soovitakse tuua Euroopa Liitu.

Alates 1. septembrist 2019 jõustus Põllumajandusministri 24. mai 2004. a määruse nr 97 "Taimede, taimsete saaduste ja muude objektide loetelu, mis peavad olema varustatud fütosanitaarsertifikaadiga ja mis peavad piiripunktis läbima taimetervise kontrolli" muudetud tekstiga on võimalik tutvuda siin https://www.riigiteataja.ee/akt/101082019013

Fütosanitaarsertifikaat on taime, taimse saaduse või muu objekti taimetervisenõuete kohasust tõendav dokument, mille väljastab eksportiva riigi pädev asutus rahvusvaheliselt kehtestatud nõuete kohaselt.

Allikas: Põllumajandusameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.