Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kagu-Eestis vaktsineeriti 502 koera ja kassi marutaudi vastu (2019-08-27 08:06:36)


Nädalavahetusel Põlva- ja Võrumaal läbi viidud kampaania käigus vaktsineeriti 317 koera ja 185 kassi.

Veterinaar- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul võib öelda, et kampaania oli edukas. "Kohalikud elanikud, kes tulid oma lemmikloomi vaktsineerima, olid teadlikud marutaudi ohtlikkusest ning mõistsid, et koer või kass peab olema vaktsineeritud," selgitas Kaup.

"Kindlasti jätkab amet inimeste teadlikkuse tõstmist, et kõik Eestis olevad koerad ja kassid saaksid vaktsineeritud nõnda ohtliku haiguse vastu," kirjeldas Kaup edasisi plaane. "Marutaud on surmav, kuid seda saab ennetada vaktsineerides lemmikloomi marutaudi vastu vähemalt iga kahe aasta tagant," lisas Kaup.

Koostöös loomakliinikutute ning veterinaararstidega vaktsineeriti nädalavahetusel kasse ja koeri Põlva- ning Võrumaal. Selleks liikusid meeskondadena eri piirkondades ringi tegevusluba omavad loomaarstid ning erinevatel päevadel pakkusid tasuta vaktsineerimist ka kampaaniaga liitunud loomakliinikud.

Marutaud on surmavaim nakkushaigus maailmas. Sellesse sureb igal aastal vähemalt 70 000 inimest ning lugematul arvul kodu- ja metsloomi. Enamus marutaudi surevatest inimestest on lapsed. Rohkem kui 95% inimese haigestumistest saab alguse kokkupuutest marutaudihaige koeraga.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.