Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Riigikogu uudised (2019-07-11 08:46:54)


Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja Läti presidendi Egils Levitsi kohtumisel käsitleti nii kahe riigi omavahelisi suhteid kui ka koostööd Euroopa Liidu raames.

Põlluaas õnnitles Levitsit Läti presidendiks valimise puhul ja tunnustas tema otsust teha esimene välisvisiit vahetult pärast ametisse asumist Eestisse.

Levitsi sõnul on tema esimese välisvisiidi eesmärgiks tugevdada heanaaberlikke suhteid kahe riigi vahel ja arendada regionaalset koostööd.

Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Lätil on ühised huvid ja arusaam paljudel aladel, mis on tähtsad kogu Balti regioonile. „Balti riikide koostöö on ajalooliselt välja kujunenud, hästi toimiv institutsionaalne võrgustik, mille peamine eesmärk on edendada regiooni arengut,“ ütles Põlluaas.

Põlluaas ja Levits pidasid oluliseks Eesti ja Läti koostöö tihendamist ühiste huvide kaitsmisel Euroopa Liidus ühiste seisukohtade väljatöötamisel ja nende kaitsmisel ELi otsustusprotsessis.

Kohtumisel käsitleti koostööd Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees seoses Venemaa tegevusega. Levitsi sõnul asub Läti parlament lähemal ajal arutama edasist tegutsemist ja konsulteerib teiste riikidega, kuidas reageerida Venemaa tegevusele.

Põlluaas ja Levits andsid lühiülevaate tööd alustanud parlamentide tegevusest. Põgusalt olid kõne all ka alkoholi aktsiisiga seotud küsimused, mis on olnud kuum kõneaine kahe riigi omavahelistes suhetes viimasel ajal. Tõdeti, et nii aktsiisidega seotud küsimustes, kui ka muudes huvipakkuvates küsimustes on vaja parandada informatsioonivahetust.

Pärastlõunal kohtus Levits ka Riigikogu aseesimehe Siim Kallase ning Riigikogu liikmete Kadri Simsoni ja Indrek Saarega.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.