Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti politseinikud koolitasid Ukraina kolleege (2019-07-03 08:32:17)


Juunis panid Ukrainas Tšernigivi linnas Eesti ja Ukraina politseinikud pidulikult punkti 20 kuud kestnud programmile, mille raames koolitasid Eesti korrakaitsjad kolleege Tšernigivi oblasti politseist. Kokku läbis programmi 45 Ukraina politseinikku.

"Tänu Eesti politseile saime hindamatu kogemuse. Eesti kolleegidelt saadud teadmised ja meile jagatud praktikad aitavad meil kiiremini jõuda selle politseitöö tasemeni, kuhu soovime jõuda," ütles Tšernigovi oblasti riigipolitsei peavalitsuse ülem Eduard Alokhin.

Projekti eestvedaja, PPA rahvusvahelise koostöö büroo juhtivkorrakaitseametniku Tarmo Viikmaa sõnul võeti koolituste jooksul ette erinevaid teemasid, millega puutuvad politseinikud kokku iga päev riigist olenemata, näiteks kadunud inimeste otsimine, liiklusjärelevalve, ressursimahukate sündmuste lahendamine ja palju muud. "Projekti hindasid õnnestunuks nii Eesti saatkonna esindajad, Ukraina Tšernigivi politsei juhtkond kui ka projektis osalenud PPA esindajad ja Ukraina politseinikud," nentis Viikmaa.

Projekti üks põhikoolitajaid, Lõuna prefektuuri teabebüroo juht Indrek Koemets sõnas, et paljudele Eesti politseinikele oli õpetaja roll uudne, kuid õpetamise tegi kergemaks see, et õppuriteks olid väga tugevad spetsialistid ja oma ala asjatundjad. "Nad on väga motiveeritud ning arutelud olid julged, mis tegi kogu protsessi veel huvitavamaks," rääkis Koemets.

Alates 2018. aasta veebruarist, mil projekt avalöögi sai, viisid PPA politseinikud koolitusi Tšernigivi linnas, samuti käisid Ukraina politseinikud praktikal Tartus. Lõppenud projekti rahastas Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.