Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
28.06.2019 valitakse 30. korda Eesti kauneim lehm (2019-06-28 07:53:32)

Tänavune Eestimaa kauneim lehm valitakse 28.06.2019 Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis.
Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu korraldab 28.06.2019 juba 30. korda kauneima piimalehma valimise konkursi VISS. Tänavusele võistlusele on registreerunud 88 lehma 20-st erinevast ettevõttest ja talust. Konkurssi hindab Taani kohtunik Morten Hollensen. Alates 1993.aastast on VISSI konkursse hinnanud väliskohtunikud, kelle ekspertarvamus on professionaalne ja erapooletu. Võistlusklasse on kolm: esmaspoeginud, noored ja täiskasvanud lehmad. Eraldi valitakse kauneim eesti holsteini ja eesti punast tõugu lehm. Kohtunik hindab osalejate tüübi, udara, jalgade omadusi ja loomade esitlust. Vähem mängib rolli lehma piimaand. Taolised lehmade iludusvõistlused on populaarsed kogu maailmas, korraldatakse nii Euroopa meistrivõistlusi kui ka USA-s maailma piimanduskonkurssi.
Parimaid lehmi ja loomaesitlejaid premeerivad paljud loomakasvatusega seotud ettevõtted. Konkurss algab kell 10.30 ja finaalringid, kus selgitatakse tänavune Eesti kauneim lehm, algab orienteeruvalt kell 15.00.
Eestis kasvatatakse kolme piimatõugu, arvukaim on holsteini tõug (80%), eesti punast tõugu on 19,5% ja 0,5% kohalikku eesti maakarja. Eesti lehmade piimaand on Euroopa Liidus Taani järel 2. kohal.
Üritus on kõigile tasuta.
 
Allikas: Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.