Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kuhu on kadunud päästetud hunt? (2019-06-20 08:44:43)


19.06.2019. a. jõudis meediasse info, mille kohaselt on veebruaris Sindi paisu juurest jääkülmast veest päästetud hundiga midagi juhtunud. Pärast seda, kui päästetud metsakutsu oli üles soojendatud, kinnitati talle Keskkonnaagentuuri poolt kaela GPS-saatja, et oleks võimalik tema teekonda ja käekäiku hiljem seirata. Kuna ligi nädala jagu on GPSi saatja signaal olnud kadunud, on tõusnud teemaks kartused, et hundiga on midagi juhtunud.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist Marko Kübarsepp suundus täna Lääne-Virumaale, et selgitada välja juhtumi täpsemad asjaolud. "Ainus fakt on see, et kaelus ei funktsioneeri enam ning signaal on kadunud. Enne, kui me pole leidnud kaelust või hunti ennast, ei laskuks ma spekulatsioonidesse, mis temaga juhtuda on võinud. Hetkel puuduvad meil kindlate järelduste tegemiseks vajalikud asitõendid." kommenteeris Kübarsepp.

Kui hunt või kaelus leitakse ning nendest tõenditest nähtub, et noor susi on leidnud lõpu ebaseaduslikul viisil, võtab Keskkonnaagentuur ette järgmised sammud, et koostöös õigusorganitega saaks välja selgitatud tema võimalikud hukkumise asjaolud. Hetkel käib asitõendite otsimine, mis loosse võiksid selgust tuua.

Hundijahi hooaeg algab Eestis 1. novembril ja kestab 28. veebruarini. Ühtegi hundi laskmise eriluba ei ole tänavu väljastatud.

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.