Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Uuring: täielikuks õnnetundeks tuleb teha 4,4 tundi aiatöid nädalas (2019-06-20 08:34:31)Inimesed, kes teevad aiatöid on õnnelikumad ning näevad just aias tegutsemist enda peamise õnneallikana, selgub aiatööriistade tootja Fiskars värskest ülemaailmsest õnneuuringust.

4075 inimese seas Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Norras, Suurbritannias ja Ameerikas läbiviidud uuringust selgus, et 85 protsenti aiandusega tegelevatest vastajatest ning lausa 96 protsenti tulihingelistest aiandusentusiastidest peavad aias töötamist õnnelikuks muutvaks tegevuseks. Vastanute sõnul mõjub aias toimetamine ühtviisi hästi nii mentaalsele kui ka füüsilisele kehale.

80 protsenti aiandusega tegelevatest vastajatest väitsid, et aiandus muudab neid isegi rõõmsamaks kui näiteks jooga või meditatsioon.

"Tuleb välja, et kõige õnnelikumad on need inimesed, kes veedavad keskmiselt 4,4 tundi nädalas aiatöid tehes. See on võrreldes vähem õnnelike aednikega suisa pool tundi rohkem," täpsustas Fiskarsi esindaja Niina Tiittanen.

Lisaks näitas uuring, et aiandusega mitte tegelevate inimeste seas oli kaks korda rohkem õnnetuid inimesi.

Mõtestatud tegevused toovad rahulolu

Helsingi Ülikooli aju-uurija Minna Huotilaineni sõnul koosneb tänapäeva inimeste elu mitmetest erinevatest osadest ning selle kõige ühildamine põhjustab tihti keskendumisraskuseid. Seepärast toonitab teadlane lõõgastumise tähtsust nii tööelus kui ka vabal ajal.

Kuna aiatöid tehakse tihti täielikus vaikuses, taustaks vaid looduse hääled, pakub see meie ajule vajalikku vaikust ja lõõgastust. Teadlase sõnul nõuab aiatöödega tegelemine teatavat pühendumist ja pakub saavutusrõõmu, mis muudabki inimesed õnnelikumaks. Naise sõnul on aiatööde positiivne mõju stressitasemele ja enesehinnangule teaduslikult ka tõestatud.


"Kui inimene on pidevalt stimuleeritud, siis ühel hetkel lülituvad meel ja keha justkui ohure˛iimile. Aiandus võimaldab inimestel kiirest elust välja lülituda ja saada osaks loodusega," selgitas ta.

Teadlase sõnul soovitab ka Maailma Terviseorganisatsioon tegeleda täiskasvanutel mõõdukalt aktiivsete tegevustega vähemalt 150 minutit nädalas, kusjuures majapidamistööd ja aiandus lähevad ka arvesse.

"Tänapäeva ekraanide vallutatud maailmas usume meie Fiskarsis endiselt, et just looduses viibimine ja aiatööd muudavad inimese päriselt õnnelikuks. Meie eesmärgiks on inimeste õnne panustada tööriistadega, mis muudavad aiatööd lihtsamaks, vähem koormavaks ja kiiremaks. Soovime, et maailmas oleks rohkem õnnelikke inimesi, kellele on aiatööd tervislikuks naudinguks," sõnas Tiittanen.

Allikas: Turundusartikkel

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.