Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajanduskoda kutsub aktiivselt osalema Euroopa Parlamendi valimisel (2019-05-17 08:36:16)


Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub kõiki inimesi üles osalema täna eelhääletamisega alanud Euroopa Parlamendi
valimistel ning valiku tegemisel mõtlema oma tuleviku toidulauale. Euroopa Liidu ühine põllumajanduspoliitika (ÜPP) mõjutab lisaks põllumeestele, toidutootjatele ja maaettevõtjatele kõiki Eesti toidutarbijaid. Euroopa vajab tugevat põllumajandust ja põllumajandus vajab tugevat Euroopat!

"Euroopa Liitu kuulumine on andnud Eesti põllumajandus- ja toidutootmisele olulise arengutõuke, mida ei saa ja ei tohi alahinnata. Vajame ka tulevikus tugevat, õiglast ja piisavalt rahastatud ELi ühist põllumajanduspoliitikat ning hästi toimivat Euroopa ühisturgu," rõhutas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmus kutsub europarlamendi valimistel hääletama nende kandidaatide poolt, kes on valmis pühendunult seisma Eesti põllumeestele makstavate toetuste võrdsustamise eest ning aktiivselt osalema ühise põllumajanduspoliitika kujundamises. "Vajame hädasti Euroopa Parlamenti Eesti esindajaid, kes suudaksid teistele parlamendi liikmetele selgitada meie põllumajanduse vajadusi ja eripärasid. Soovitud tulemuste saavutamiseks tuleb vahetult olla ÜPP sisu ja reeglite kujundamise juures," lisas ta.

Põllumajanduskoja hinnangul seisame silmitsi keeruliste aruteludega põllumajandusettevõtete sissetulekute, põlvkonnavahetuse, turu volatiilsuse, riskijuhtimise, keskkonnakaitse ja kliimamuutuste üle. Surve ÜPP eelarve vähendamiseks ja keskkonnanõuete karmistamiseks ei muuda ülesande lahendamist lihtsamaks. Vajame poliitikaid, mis võimaldavad põllumajandus- ja toidutootjatel keskkonna- ja loomade heaolu nõudeid arvestades tagada toidujulgeoleku, toiduainete kõrge kvaliteedi ja rahvusvahelise konkurentsivõime. Põllumajandus- ja metsandussektoris peituvad ka lahendused bio- ja ringmajanduse arendamisel, süsiniku sidumisel ja heite vähendamisel jne.

Euroopa Parlamendil on ÜPP kujundamisel kaasotsustajana väga oluline roll. Samuti on vajalik parlamendi heakskiit ELi pikaajalisele eelarveraamistikule ning europarlament otsustab koos ELi nõukoguga ühenduse iga-aastase eelarve üle. Seega otsustab Euroopa Parlamendi järgmine koosseis nii ÜPP sisu kui selle rahastamise üle järgmisel eelarveperioodil aastatel 2021-2027.

Eesti põllumajandus- ja toidutootmise jätkuvaks probleemiks on ÜPP raames kokku lepitud ebaõiglased tingimused erinevatele ELi liikmesriikidele. Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt jäävad Eesti põllumajanduse otsetoetused 2027. aastani kõige madalamaks EL-s, jõudes vaid 76%-ni keskmisest, kuigi tootmiskulud on Eestis keskmisest kõrgemad. Kahjuks pole Euroopa Komisjoni pakutud otsetoetuste ühtlustamise tempo ja ulatus kaugeltki piisav. 2-3 kordsed erinevused toetuste tasemetes pole õigustatud sarnaste tootmissisendite - näiteks masinate, kütuse, väetiste - hindade kontekstis. Eestile on ohuks ka ettepanek maaelu poliitika vahendite kärpimiseks ning mitmed komisjoni ettepanekud, mis ei arvesta siinset põllumajandusettevõtete struktuuri.

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.