Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Esmaspäevast saab Tartu vaksalis taas tutvuda legendaarse soomusrongiga (2019-05-13 07:38:11)


Soomusrong. Foto: Indrek Mustimets

13. maist kuni 29. maini saab Tartu vaksalis taas tutvuda soomusrongiga "Wabadus". Rong on külastajatele lahti iga päev kell11 kuni 18.

Rongi külastamine on huvilistele tasuta. Väga teretulnud on koolide grupid, kes saavad giidituuridele registreeruda veebiaadressil: http://bit.ly/2ZX7SGK.

Reedel, 17. mail kell 13 annab Tartu vaksalihoone kõrval soomusrongi juures tasuta kontserdi kaitseväe noortest ajateenijatest koosnev ansambel Kitarripatarei, kelle repertuaaris on nii kodumaist kui ka välismaist pop-rock muusikat.


Soomusrong nr 7 "Wabadus" valmis Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Eesti Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, Kaitseliit, USS, kohalikud omavalitsused ja mitmed muuseumid. Vabadussõja ajalugu tutvustava näituse on koostanud Eesti Sõjamuuseum. Soomusrongi külastamine on põnev retk Eesti ajalukku ja Vabadussõja otsustavamate hetkede juurde.
Rohkem infot: esm.ee/ekspositsioon/soomusrong-nr-7-wabadus

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, mil möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. 2019. aastal keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.