Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Algas Keskkonnakäpa konkursi rahvahääletus (2019-05-10 08:04:20)

 

Algas Keskkonnakäpa konkursi rahvahääletus. Alates 10. maist kuni 23. maini on kõigil soovijatel võimalik kaasa rääkida parima keskkonnasõbraliku haridustegevuse väljaselgitamisel, valides selleks portaalis www.keskkonnakäpp.ee oma lemmikkandidaat ja andes talle oma poolthääl.

 

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul panustavad meie lasteaiad ja koolid palju keskkonnaharidusse ja Keskkonnakäpa konkurss on just õige koht neid tunnustada ja tutvustada.

 

"Soovime tõsta esile neid koole, lasteaedu ja organisatsioone, kes on tulnud välja leidlike keskkonnateadlike algatustega. Konkursile esitatud projektide hulgas on terve hulk vahvaid – pole ime, et lapsed nendega rõõmuga kaasa tulevad. Meie koolid ja lasteaiad võivad oma elava fantaasialennuga õpetajate üle uhked olla," lausus Kokk.

Kõige enam kandidaate esitati tänavu õpilasrühmade kategoorias, kus konkursile laekus 23 projekti. Lasteaedade kategoorias laekus 20, koolide kategoorias 8, organisatsioonide kategoorias 3 ning õpetajate kategoorias 7 projekti. Kokku esitati konkursile 61 kandidaati.

 

Lisaks rahvale hindab kandidaate ka ˛ürii, kuhu kuuluvad Keskkonnaameti, Keskkonnaministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Õpilasesinduste Liidu ja eelmiste aastate konkursside üks võitjatest.

 

Konkursile esitatud kandidaate hinnatakse viies rühmas: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida sai kategooriates: Tubli tegutseja, Tark tarbija, Õnnelik õpe, Kogukonna kaasamine ja Innukas innovaator. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks põiming erinevate ainevaldkondade vahel, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms.

 

ˇürii hindab esitatud projektide leidlikkust ja innovatiivsust, tegevuste/tulemuste ressursisäästlikkust, tegevuse positiivset mõju keskkonnale ja keskkonnateadlikkusele (väärtushinnangud, hoiakud, muutused osalejate käitumises, ressursside kasutus, keskkonnakaitse) ning tegevuse mõju iseloomustavaid aspekte, kus eelistatud on pikaajalised ja suure mõjuga projektid ja/või tegevused.

 

ˇüriil ei ole kohustust välja anda auhinda igas kandideerimise rühmas. Hindamine põhineb ˛ürii autoriteedil ja konsensuslikul otsusel.

 

Keskkonnakäpa rahvalemmiku valimisel saavad osaleda kõik huvilised, minnes selleks https://keskkonnakäpp.ee/kandidaadid-0 veebilehele ning andes enda lemmikule hääl.

 

Võitjad kuulutatakse välja juuni alguses toimuval pidulikul tänu-üritusel.

 

Lisainfo kandidaatide ja hääletuse kohta leiab veebilehelt www.keskkonnakäpp.ee.

 

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.