Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kannabidiooli sisaldavate toodete turustamine toiduna ei ole lubatud (2019-05-07 08:59:39)

Viimasel ajal on Eestis hakanud laialt levima kannabidiooli (CBD) sisaldavad tooted, sealhulgas õlid, mille müük ei ole Eestis lubatud.

"Hariliku kanepi ekstraheerimisel saadud kannabidioole sisaldavad tooted kuuluvad keelatud uuendtoitude alla ja seetõttu ei ole nende turustamine Euroopa Liidus, sealhulgas Eestis lubatud," ütles Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Airika Salumets. "Uuendtoiduks loetakse nii sünteetilist CBD-d kui ka kanepist saadud ekstrakte, mis sisaldavad CBD-d."

Harilikku kanepit kasutatakse erineval otstarbel, näiteks ehitusmaterjalina, riiete ja kosmeetikatoodete valmistamiseks või toiduna. Kanepit, mis sisaldab alla 0,2% tetrahüdrokannabinooli (THC) nimetatakse ka tööstuslikuks kanepiks.Erinevalt THC-st ei ole CBD-l psühhotroopset mõju. Paljud CBD-le omistatud kasulikud, peamiselt meditsiinilised omadused, ei ole teaduslikku kinnitust leidnud.

Uuendtoitude all mõistetakse toite, mida ei ole Euroopa Liidus varasemalt toiduna olulisel määral kasutatud ja mille ohutust inimeste tervisele ei ole piisavalt hinnatud. Ohutuks tunnistatud toodetele annab loa Euroopa Komisjon.

Amet on teavitanud CBD-d sisaldavaid tooteid turustavaid ettevõtteid ning lubanud olemasolevaid tootevarusid müüa kuni käesoleva aasta 31. maini.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.