Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ilmateenistus kutsub 18. mail külla! (2019-05-06 08:07:44)18. mail tähistab Riigi Ilmateenistus oma 100. tegusemisaastat. Selleks puhuks avame kõigile ilmahuvilistele oma mehitatud ilmavaatlusjaamade uksed ja kutsume inimesi külla, et saaksite oma silmaga uurida, mis aparaatide ja masinatega mõõdetakse sademeid ja päikesekiirgust, lume paksust, tuule kiirust ja teisi ilma parameetreid.

Huvilised saavad uudistada, milliseid ilmasonde õhupalliga taevalaotusesse lastakse ning millise pildi maalib meile ilmaradar. Külla on oodatud täiskasvanud koos peredega.

Juubeli puhuks on inimestele avatud meie kolm vaatluspunkti: Tallinn-Harku aeroloogiajaam, Tartu-Tõravere meteoroloogiajaam ning Sürgaveres asuv ilmaradar. Ekskursioonid algavad kindlatel kellaaegadel ning grupi suurused on limiteeritud, seepärast on külastamiseks vaja oma tulek eelnevalt registreerida. Seda saab teha Ilmateenistuse kodulehel (www.ilmateenistus.ee) või aadressil https://www.keskkonnaagentuur.ee/et/node/3063

Tartu-Tõravere ning Sürgavere külastused on kantud ka samal kuupäeval kuuluvasse Muuseumiöö programmi.

1919. aasta 18. mail loodi sõjavägede ülemjuhataja käsul Mere Observatoorium, mille ülesandeks oli pandud "meteoroloogilisi ja aeroloogilisi vaatlusi korraldada ja ilmasid ette kuulutada". Selle õigusjärglasena tähistab täna Keskkonnaagentuuri alla kuulub Riigi Ilmateenistus oma 100. sünnipäeva.

Tänase seisuga asub üle Eesti 104 ilmavaatluse punkti, millest enamik on automatiseeritud. Igapäevaste asukohapõhiste ilmaprognoosidega saavad inimesed end kõige operatiivsemalt kursis hoida veebilehekülje www.Ilmateenistus.ee vahendusel, kuulata ilmateadet raadiouudistes või Aktuaalse Kaamera järel ning lugeda ajalehtedes. Kuna oleme kliima mõistes sattunud piirkonda, kus võib talvel kogeda suuri miinuskraade ning suvel kõrget palavust, pole ka ime, et aastakümnetega on ilmast kujunenud meie rahvuslik aare, millega igaüks end seotuna tunneb.

Sellest, kuidas Tartu-Tõravere meteoroloogiajaama vaatlusväljak välja näeb, saab esmase ülevaate droonivideost: http://gs1.to.ee/public_to117/Obs/Ilmajaam/4k_video/Ilmajaam
_1_.mp4

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.