Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeerium otsib parimat keskkonnasõbralikku haridustegu (2019-04-02 00:33:45)


Keskkonnaministeerium kutsub kõiki haridusasutusi ja keskkonnahariduse organisatsioone osalema Keskkonnakäpa konkursil. Kandideerida saab 1.-28. aprillini. Kõik kandidaadid jõuavad ka ˛ürii lauale, kust valitakse laureaadid. Lisaks ˛üriile saavad kõik inimesed valida oma lemmiku 10.-24. maini kestval rahvahääletusel.

"Olen seda juba ammu täheldanud, et lapsed on tänu heale keskkonnaharidusele tihti oluliselt keskkonnateadlikumad, kui on nende vanemad. Seetõttu on just lapsed sageli need, kes õpetavad täiskasvanuid olema keskkonnasõbralikumad ja -hoidlikumad. Lapsed poleks aga kindlasti niivõrd targad, kui poleks tublisid haridusasutusi ja õpetajaid, kes noortega igapäevaselt selle nimel tööd teevad," hindas keskkonnaminister Siim Kiisler kõrgelt keskkonnaharidusse panustajate tegevust.

"Keskkonnakäpa konkurss ongi keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss. Sinna sobivad esitamiseks kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja-teadlikumaks ning mis muudavad meie ümbrust paremaks," tutvustas minister Kiisler konkurssi.

Oodatud on projektid, mis on uudsed, ressursisäästlikud ning avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida saab kategooriates Tubli tegutseja, Tark tarbija, Õnnelik õpe, Kogukonna kaasamine ja Innukas innovaator. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks põiming erinevate ainevaldkondade vahel, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms.

Kandidaate saab esitada tänasest kuni 28. aprilli südaööni konkursi kodulehel asuva ankeedi kaudu (www.keskkonnakäpp.ee/ankeet). Keskkonnakäpa veebilehelt leiab lisainfot ka kandideerimistingimuste kohta. Esita oma kandidatuur või soovita meile tublisid tegijaid oma kogukonnast!

Võitjad kuulutatakse välja juuni alguses toimuval pidulikul tänuüritusel.

2014. aastast korraldatavat konkurssi viis esimesel kahel aastal läbi Keskkonnaamet ning seda Euroopa sotsiaalfondi programmi "Keskkonnahariduse arendamine" toel. Alates 2016. aastast korraldab konkurssi Keskkonnaministeerium. Viie aastaga on konkursile esitatud keskmiselt 115 projekti aastas ning kokku on välja antud 126 tunnustust ehk keskkonnakäppa.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.