Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti uus ID-kaart sai kõrge tunnustuse (2019-04-01 00:27:39)


2018. aastal lõpust välja antav uus Eesti ID-kaart pälvis kõrge tunnustuse, kui avaldati turvalisuse ja disainiga maailmas enim silma paistnud dokumendid ja sularaha kupüürid.

Maltal toimunud rahvusvahelise High Security Printing konverentsil anti eelmisel nädalal üle auhinnad parimatele uutele dokumentidele ja kupüüridele. ID-kaardi kategoorias võitis Eesti, parima uue passi andis välja Tansaania ning tunnustuse sai Saksamaa uus Euroopa Liidu viisa kleebis.

PPA identiteedi ja staatuste büroo ekspert Eliisa Sau sõnul on Eesti dokumendid ja digitaalse isikutuvastuse süsteem maailmas paljudele eeskujuks. "Teised riigid jälgivad teraselt partnerite praktikat dokumentide väljatöötamisel, kuna tipptasemel turvalisus nõuab väga põhjalikku eeltööd. Edu hindamisel ei võeta enam arvesse ainult kujundust ja turvaelementide kasutust, vaid ka funktsionaalsusi, mis dokumendil on. Enamik riike liiguvad selles suunas, et dokument ei oleks ainult füüsilises maailmas isiku tuvastamiseks. Eesti unikaalsus seisneb meie paljudes e-teenustes, mis on igapäevase elu osa kõigis vanusegruppides, rääkis Sau.

Eesti ID-kaardi puhul tunnustas ekspertkomisjon kaardi kujundust, turvaelemente, kiipi ja uusi lahendusi QR-koodi ja viipevõimaluse näol.

Uus, ID1 formaadis kaart võeti Eestis kasutusele 2018. aasta lõpus ning sellele eelnes neli aastat ettevalmistust Politsei- ja Piirivalveameti, Riigi Infosüsteemiameti ning Siseministeeriumi Infotehnoloogia ja Arenduskeskuse koostöös.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.