Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
MEEVÕLTSINGUTE VÄLTIMISEST JAEKAUBANDUSES (2019-03-22 08:32:05)


Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on alustanud konsultatsioone Eesti toiduainete jaekauplejatega, et vältida tulevikus võimalusi meevõltsingute imbumiseks Eesti poelettidele.

Mesi on nii Euroopa Liidu meedirektiivi kui ka Eesti õigusaktide kohaselt looduslik magusaine, mida mesilased toodavad taimede nektarist ning taimedest toituvate putukate eritistest, seda kogudes ja neile omaselt muundades. Mesi on looduslik magusaine, mis sisaldab kindlaid suhkruid, mineraale, vitamiine ja ensüüme.

Tänapäevane teadus pakub uuenduslikke võimalusi mee ehtsuse ja tegeliku päritolu väljaselgitamiseks, mida riiklikud struktuurid oma loomuomase inertsuse pärast pole veel võimelised aktsepteerima. Küll aga peaksid jaekaubandusettevõtted olema äärmiselt huvitatud oma klientidele parima ja ausa kauba pakkumisest, sest klient hääletab jalgadega.

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on avatud koostööks nii riiklike järelevalveasutuste kui ka meetooteid tarbijatele vahendavate kaubandusettevõtetega, tagamaks nii tarbijate kui ka ausate meetootjate õiguste kaitset.

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on koostöökutsed saatnud Eesti Kaupmeeste Liidule ning järgmistele jaekaubandusettevõtetele: ABC Supermarkets AS, Aldar Eesti OÜ, Coop Eesti Keskühistu, AS OG Elektra, Maxima Eesti OÜ, Rimi Foods Eesti AS ja Selver AS.

Allikas: Eesti Kutseliste Mesinike Ühingu pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.