Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu linn aitab kohandada erivajadustega inimeste eluruume (2019-02-27 07:31:15)

Tartu linn osaleb projektis "Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine Tartus II voor", mille raames kohandatakse erivajadustega inimeste eluruume nende vajadustele vastavaks. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. maiks.


Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul annab projektis osalemine puuetega inimestele hea võimaluse oma elukvaliteeti parandada. "Esimeses taotlusvoorus on kohandamisel 42 kodu ning kokku toetatakse projekti esimeses voorus laekunud taotlusi ligi 250 000 euroga," ütles Lees "Nüüd on lisandumas teine voor, millega saame toetada veel 60 kodu kohandamist hinnanguliselt summas 380 000 eurot," lisas abilinnapea.

Projekti raames on võimalik kohandada koduseid liikumisteid (nt eluruumi sissepääs, hoone välisukse ja eluruumi vaheline käigutee, hoonesse ja selle territooriumile sissepääs), hügieeniruume ja kööke. Kohandada saab Tartu linnas asuvat aastaringseks elamiseks sobivat eluruumi, mis on toetuse taotleja rahvastikujärgne ja tegelik elukoht ning on tema enda või tema pereliikme omandis, kaasomandis või kasutuses üürilepingu alusel.

Taotlus eluruumide kohandamiseks tuleb esitada hiljemalt 1. maiks 2019 Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale. Need tuleb saata meiliaadressil sto@raad.tartu.ee või postiaadressil Raekoja plats 3, Tartu, märgusõnaga "Puudega inimeste elusaseme kohandamise toetus". Samuti võtavad taotlusi vastu elukohajärgsed Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskused.

Taotluse blankett on kättesaadav Tartu linna kodulehel: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervishoid/Kohandamine/Eluruumi%20kohandamise%20avaldus_t%C3%A4idetav.pdf

Enne taotluse esitamist palutakse lugeda läbi infokiri: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervishoid/Kohandamine/Eluruumide%20kohandamine%202019.pdf

Taotluse esitamisele järgnev menetluse käik:
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond kontrollib, kas taotlus vastab projekti tingimustele
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond esitab Tartu linna koondtaotluse rakendusüksusele hiljemalt 26.08.2019.
- taotluse rahastamise otsuse alusel tehakse kohandustööd vastavalt ERFi meetmes kehtestatud projekti tingimustele.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest "Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine".


Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.