Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Relvaluba muutub alates 26. veebruarist 2019 digitaalseks (2019-02-26 08:34:27)

Alates 26. veebruarist saab relvaluba taotleda digitaalselt ja paberil lube enam ei väljastata. Juba väljastatud paberil relvaload ja soetamisload kehtivad kuni kehtivusaja lõpuni ja eraldi neid välja vahetada ei tule.

Kui praegu peab inimene esmase relvaloa taotlemisel alustama kõigepealt relvasoetamisloa ning seejärel relvaloa taotlemisest, siis politsei iseteeninduses alustab ta relvaloa taotlemisest. Kui relvaluba ja relvasoetamisluba on väljastatud, saab relvakaupmees registrisse kantud andmeid näha ja soetatava relva vastavale relvaloale kanda.

"Peamine muutus seisneb selles, et relvaloa taotleja ei pea enam taotluse esitamiseks, loa kätte saamiseks ega ostetud relva registreerimiseks Politsei- ja Piirivalveameti teenindusse tulema," ütles identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Katri-Nele Ilves. "Vajadusel on võimalik siiski ka teenindusse minna ja teenindaja esitab digitaalse taotluse inimese eest. Sel juhul peaks kaasa võtma kõik vajalikud taotlusele lisatavad dokumendid ja tasuma eelnevalt riigilõivu. Koha peal on riigilõivu võimalik tasuda vaid sularahas."

Relvaloa digitaalseks muutumine ei tähenda, et relvaloa taotlejal puuduks igasugune kontakt PPA ametnikega. "Endiselt tehakse relvaloa taotlejale taustakontroll, mille käigus kontrollitakse ka inimese eluviisi. Lisaks kontrollivad politseinikud soetatava relva hoiutingimusi," selgitas Ilves.

Relvaloa taotlemiseks tuleb soovitatavalt Google Chrome'i brauseriga minna vastavasse iseteeninduskeskkonda aadressil https://relvataotlus.politsei.ee/ja logida sisse, kasutades ID-kaarti, mobiil-ID teenust või pangalinki. Taotleja saab iseteeninduses üles laadida kõik vajalikud lisadokumendid ning maksta kohe pangalingi kaudu ka riigilõivu.

Taotleja näeb reaalajas, millises menetlusetapis on tema taotlus: millal on taotlus menetlusse võetud, millal ootab ees hoiukoha kontroll, millal võetakse ühendust relvaeksami toimumisaja kokkuleppimiseks ning millal näeb relvakaupmees väljastatud luba.

Juba väljastatud paberil relvaload kehtivad kuni kehtivusaja lõpuni ja neid eraldi välja vahetada ei tule. Relvaloa kehtivuse lõpu kohta on võimalik tellida automaatteavitus riigiportaali eesti.ee kaudu.Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.