Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Luua Metsanduskooli metsakasvatuse eriala vastuvõtt oli aegade edukaim (2019-02-20 08:55:14)

Luua metsanduskoolis algas sel nädalal õppetöö metsakasvatuse erialal. Õppesse soovijaid oli üle kahe korra planeeritust rohkem, kool avas kavandatud ühe õpperühma asemel kaks õpperühma.

Metsakasvatuse erialal on õpe mittestatsionaarne ehk koolis käiakse õppesessioonidel. See õppevorm sobib eriti hästi juba töötavatele täiskasvanud inimestele. Metsakasvatuse kursuse juhendaja-õpetaja Dimitri Randoja sõnas, et suurem osa õppimist alustanutest on ise metsaomanikud. "Tegu on metsandusega juba kokku puutunud inimestega, mitmed neist majandavad ka ise oma metsa. Õppima tõi nad soov saada juurde uusi teadmisi ja oskusi. Teemad, mille vastu huvi tuntakse, on traditsioonilised metsandusteemad -metsakasvatus, hooldusraied, uuendamine. Eelkõige soovitakse saada praktilisi oskusi ja seda metsakasvatuse erialal õppimine ka annab," rääkis Randoja.

Metsaomanike soov õppida üllatas heas mõttes ka kooli. "Esialgu planeerisime grupi suuruseks kuusteist õppijat. Kui aga avaldusi muudkui laekus ja laekus, oli selge, et kuueteistkümne õpilasega me piirduda ei saa. Nii avasimegi kaks gruppi," rääkis Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. Kokku laekus 42 avaldust, reaalselt õppima asus 35 õpilast. Õpe metsakasvatuse erialal kestab aasta ning kooli lõpetaja sooritab erialase kutseeksami (3. tase).

Luua Metsanduskool on riigi kutseõppeasutus, kus õpe toimub nii statsionaarses (kooli- ja töökohapõhises) kui mittestatsionaarses õppevormis ning kolmes õppekavarühmas - metsandus, aiandus ja loodusturism.Allikas: Luua Metsanduskooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.