Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti pürib Euroopa Ilmakeskuse täisliikme staatuse poole (2018-10-29 15:56:30)

 

ECMWF koopereerunud liikmesriikidest koosneva nõuandva komitee kohtumine Tallinnas. Foto: Valdo Jahilo

 

Täna toimub Tallinnas Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala kutsel Euroopa Keskpikkade Ilmannustuste Keskuse (ECMWF) koopereerunud liikmesriikidest koosneva nõuandva komitee kohtumine.

 

Koopereerunud liikmesriikide esindajate kohtumine toob Tallinna ECMWF juhi Florence Rabier ja prognooside üksuse juhi Florian Pappenbergeri ning meteoroloogiateenistuste esindajad Bulgaariast, Tšehhist, Ungarist, Iisraelist, Rumeeniast ja Slovakkiast. Ühiselt vaadatakse üle koopereerunud riikide staatused, arutatakse probleemkohti ning edasist tegevuskava.

 

Taimar Ala sõnul, kes on hetkel ka ECMWF koopereerunud liikmesriikide nõuandva komitee esimees ja juhib koopereerunud riikide kohtumist, ollakse äsja käivitatud protsessi, mille eesmärgiks on saavutada Eestile ECMWF-i täisliikme staatus.

 

"Täisliikmeks olemine annab meile juurde võimalusi esitada ECMWFle omalt poolt projektiettepanekuid ning annab hääleõiguse nii organisatsiooni nõukogus kui nõuandvates komiteedes. Lisaks ka võimaluse kasutada ECMWFi 24/7 toega superarvutit ja andmesalvestusressurssi. Kõik see peaks meile tagama parema kvaliteediga täpsema ilmaprognoosi ja andmeside." Resümeeris Ala eesseisvad eesmärgid.

 

ECMWF on üks maailmatasemel keskustest, mis tegeleb nii teadus- kui ka operatiivtööga. Keskuse peamiseks ülesandeks on toota kõrgekvaliteedilisi numbrilisi ilmaennustusi, mis on omakorda aluseks meteoroloogiateenistustes koostatavatele ilmaprognoosidele ja hoiatustele. ECMWF on sõltumatu valitsustevaheline organisatsioon, mille tegevust toetab 34 liikmesriiki - 22 nendest on organisatsiooni täisliikmed ning 12 on koopereerunud liikmed.

 

Eesti on ECMWF koopereerunud liige alates 2005. aastast ning lähiaastatel on plaanis saavutada organisatsiooni täisliikmelisus.

 

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri 29.10.18 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.