Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Peipsi järvistul testitakse valgustusega püsipoisid (2018-10-20 08:09:30)


Püsipoi


Tänavu paigaldati Peipsi järvistule piirire˛iimi alasse esmakordselt 11 valgustusega püsipoid, mis jäävad piiriveekogule aastaringselt.

"Kui aastaringsed poid testperioodi järel end õigustavad, saab piiriveekogu looduses veelgi paremini jälgitavaks ning väheneb eeldatavasti ka eksitusest tingitud ebaseaduslike piiriületuste hulk," sõnas PPA integreeritud piirihalduse büroo nõunik Aimar Köss. Ta märkis, et eelnevalt katsetatakse testperioodi vältel, kuidas püsipoid karmimatele ilmastikutingimustele vastu peavad.

"Järvele minejad peaksid teadma, et püsipoid ankurdati 20 meetri kaugusele ajutisest kontrolljoonest ehk piirire˛iimi alasse, kus kõrvalistel inimestel viibimine on keelatud. Valgustusega püsipoid on piiriveekogul liikujatele eelkõige abivahendiks, mis aitavad visuaalselt kontrollida oma asukohta piirijoone suhtes. Kindlustamaks, et keegi piirire˛iimi alasse ei satu, tuleb igal juhul järvele minnes kaasa võtta navigatsioonivahendid," soovitas Köss.

Reaalajas ülevaate piiriveekogul olevate hooajaliste ja aastaringsetest ujuvmärkidest saab Veeteede Ameti veebirakendusega Nutimeri (https://gis.vta.ee/nutimeri/). Ühtlasi saab abistavat infot piiriveekogul liikumise kohta küsida lähimast kordonist.

Et aga tooder või poi hoia iseenesest ära tahtmatuid piiriületusi, paluvad piirivalvurid inimestel piiriveekogudel liikudes olla tähelepanelikud, järgida veemärke ja ilmastikuolusid ning ka ohutu paadisõidu põhitõdesid.

Viimastel aastatel on navigatsioonihooajaks Peipsi järvistul piirire˛iimi ala tähistatud 130 kollase toodriga. Kui Piirissaarest lõuna suunas Lämmi- ja Pihkva järvel olevad 51 toodrit ning Narva veehoidlal olevad 45 toodrit jäetakse vette aastaringselt, siis Piirissaarest põhja suunas olevad 79 toodrit on hooajalised ning tuleb jäätumisperioodiks veest välja võtta. Praegugi eemaldab Veeteede Amet Peipsi järvelt toodreid, kuivõrd talvistes tingimustes võivad need kahjustada saada või rüsijääga ankurdatud kohalt liikuda ja kalastajaid piirijoone kulgemise hindamisel eksitada. Kus triivjääd on vähem, saab kollased toodrit vette jätta aastaringselt.

Aastaringsete jääklassi poide soetamine on osa kogu idapiiri väljaehitamise programmist, mida rahastatakse idapiiri väljaehitamise eelarvest läbi Eesti riigi eelarve.Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti, Veeteede Ameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.