Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Loodusõhtu Rahvusraamatukogus ja sügisretk Salatsi liivlaste maadele (2018-10-19 08:04:42)

Sügisretk Salatsi liivlaste maadele, Asti järve äärde ja Volmarisse

Looduse omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 21. oktoobril 2018

Hõimunädala retk viib meid koos Ott Sandrakuga Lätti. Naudime sügisvärvides loodust ja õpime tundma kultuurilugu. Käime Mazsalacas ja matkame Salatsi jõe kaljude juurde, teeme ringi ümber Asti ehk Burtnieki järve, kus kohtusid eestlaste, liivlaste ja lätlaste alad. Käime ka Valmieras ja Valmiermuizas. Väikelinnas Staiceles vaatame käsitöönäitust ja Liivi majas ootab meid rahvuslik õhtusöök.

Piirkonna loodust, ajalugu ja mõisaid tutvustab ajaloolane Ott Sandrak.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.45, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos õhtusöögiga täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 27 eurot, õpilastele 17 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi 7 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.Euroopale ring peale. Väino Laisaare ja Tõuni õhtu

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 22. oktoobril 2018 kell 18

"Mulle meeldib sõita - huvitav on. Seekord lähen ja sõidan ümber Euroopa. Bussil on träkker peal ning reisi lõpuks peaks olema uhke Euroopa kontuur kaardile joonistatud. Panen siit Soome idapiiri mööda üles leekima, siis Norrat mööda alla, Malmö juurest üle sildade Taani jne. Siis Briti saared, ülejäänud Euroopa mandriosa Prantsusmaa, Hispaania, Portugali, Itaalia ja Balkanimaadega. Kreeka tiir ning hetkel mängin peas mõttega, et Türgist võiks ka läbi keerata. Euroopa-Aasia piir jookseb ju sealtsamast läbi Istanbuli. Ikka mööda äärt, et kontuur korralik saaks. Ukrainast võtan pool ning Valgevene ja Venemaa jätan üldse välja.
Mulle meeldib hullupööra sõita, ning siis veel see, et minu andmetel pole seda ringi keegi varem sõitnud. Ja miks mitte selline tore asi enda nimele kirjutada.
Autoks on väikebuss Peugeot Traveller, mis on ideaalne ka juba oma nime poolest. Teiseks tunnen, et vana hea hipi-hõng on originaalbusside olemusest ajapikku kaduma läinud ning tõstavad hetkel pead hoopiski Travelleris. Mulle sobib see suurepäraselt, sest pikal sõidul on ökonoomsus ja chill olek teema ning Peugeot suudab seda vabalt pakkuda."

Nii alustas Väino Laisaar oma reisiblogi sõidust ümber Euroopa ning võttis oma retke kolmapäeval tagasi jõudes kokku: 28 498 km, 48 päeva, 32 riiki, 1 mees ja 1 Peugeot Traveller.

Esmaspäeval on Väino Laisaar meie ees. Räägib oma seiklustest ja näitab pilte.

Õhtu kontserdiosas mängib ja laulab Tõun.

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 3 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Lisainfo www.looduseomnibuss.eeAllikas: Looduse Omnibussi teated

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.