Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti, Läti ja Soome noored looduskaitsjad arutavad, kuidas noori rohkem looduskaitsesse kaasata (2018-10-02 07:49:41)


Lahemaa rahvuspargi noored looduskaitsjad uurivad turbasammalt.
Pildi tegi Krista Kingumets.

Eesti Keskkonnaamet võõrustab 2.-4. oktoobrini Lahemaa rahvuspargis, Palmses Eesti, Soome ja Läti noore looduskaitsja programmi Junior Rangeri korraldamisega seotud noori loodushuvilisi ja nende juhendajaid, et tugevdada rahvusvahelist koostööd.

Kolmepäevase seminari käigus vahetatakse kogemusi noorte kaasamisest looduskaitse korraldamisse ja arutatakse, kuidas parandada riikidevahelist koostööd noore looduskaitsja programmi arendamisel. Programmi eesmärgiks on suurendada noorte keskkonna- ja loodusteadlikkust ning arendada noorte looduskaitsjate võrgustiku koostööd nii Eestis kui välismaal. Palmse seminaril osaleb 29 juhendajat ja noort looduskaitsjat üheksalt kaitsealalt Eestist, Lätist ja Soomest.

"Loodame, et seminar aitab kaasa kolme riigi koostööle noore looduskaitsja programmide arendamisel. Head kontaktid ühiste huvide ja eesmärkidega naabrite vahel toovad kindlasti ka häid mõtteid edaspidisteks ühistegevusteks," ütles Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Lisaks aruteludele tutvutakse seminaril Lahemaa rahvuspargi looduskeskuse ja mõisakultuuriga ning võetakse ette piirkonna kultuuri- ja loodusväärtuseid tutvustav ringsõit. Praktilise tegevusena toimub sotsiaalmeedia töötuba, kus õpitakse kasutama uusimaid sotsiaalmeedia võimalusi noorte paremaks kaasamiseks keskkonnasäästlike sõnumite levitamisel avalikkusele.

Noore looduskaitsja programmi Junior Ranger koordineerib üleeuroopaline kaitsealade ühendus Europarc. Eesti on Euroopa Kaitsealade ühenduse Europarc liige, mis ühendab kaitsealasid 37 Euroopa riigis. Europarci föderatsioon korraldab alates 2002. aastast üleeuroopalist noore looduskaitsja kursust. Eestis on Keskkonnaamet korraldanud kursusi rahvusparkides alates 2004. aastast, nende toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.