Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Valitsus andis heakskiidu keskkonnaasutuste liitmisele (2018-09-28 08:21:52)

Valitsus kiitis 27.09.2018. a. istungil heaks ja otsustas saata Riigikogusse Vabariigi Valitsuse ning veel 38 seaduse muutmise eelnõu, mis on vajalik Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni liitmiseks.

"Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni liitmise eesmärk on luua tugev asutus, mis oleks keskkonnaküsimustes asjatundlik partner nii Eesti inimestele, ettevõtetele kui ka teistele riigiasutustele," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Ühendasutuse loomisel lähtutakse põhimõtetest, et tulevane asutus peab olema esindatud kõikides maakondades ning tagatud peab olema ööpäevaringne valveteenistus. Kindlasti peab pärast asutuste ühendamist olema tagatud ka järelevalve sõltumatuse printsiip, mis tagatakse loodava asutuse struktuuri kaudu.

Asutuste ühendamisel viiakse mõlema asutuse praegused ülesanded üle uude asutusse ning kahe asutuse eelarved, s.h palgafondid, liidetakse ühendasutuse eelarveks.

"Oleme viimaste töiste nädalate jooksul saanud paika loodava asutuse sisuvaldkondade struktuuri. Sisuvaldkonna töökohad tuuakse uude asutusse täies mahus üle, koondamisi ei tule. Tugifunktsioonid oleme kavandanud paigutada kokku viide osakonda. Põhjalikum tööülesannete analüüs võtab aga veidi aega ning loodame tugiosakondade suuruse paika saada oktoobris," selgitas Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt.

Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni tegevuses on kattuvaid või sarnaseid ülesandeid. Keskkonnaameti ülesanne on viia ellu riigi keskkonnakasutuse, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat. Muu hulgas väljastab amet keskkonnalube. Nende lubade alusel kontrollib Keskkonnainspektsioon looduskeskkonna kaitseks kehtestatud seaduste ja normide järgimist. Asutuste liitmine loob võimalused põimunud ülesandeid paremini täita. Samas teeb see lihtsamaks keskkonnaasju ajava tavakodaniku suhtlemise riigiga.

Mõlemas asutuses on viimastel aastatel tõhususe nimel muudetud töökorraldust ja struktuuri, kuid eraldiseisvate asutustena tulevad piirid ette. Suuremas asutuses tekivad uued võimalused tõhustada ressursside kasutust ja tagada parem valmisolek ühiskonna ootustele vastamiseks.

Lähiajal kuulutab Riigikantselei välja ka konkursi uue asutuse peadirektori leidmiseks. Eesmärk on, et ühendasutus alustab tööd tuleva aasta 1. jaanuarist.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.