Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maailma kliimaküsimused Tallinnas (2018-09-18 00:12:13)

 

Fotol: Konverentsi avasõnad laususid Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala (vasakul) ja tema kõrval olev EUMETSATi peadirektor Alain Ratier. (Foto: Diana Unt)

 

17.-21. septembrini Tallinnas toimuv EUMETSAT Meteoroloogiasatelliitide konverents keskendub Balti- ja Põhjamaade väljakutsetele.

 

2018. aasta konverentsi teemadeks on uue generatsiooni satelliidiprogrammide ettevalmistused, hetkeennustus ja kõrge resolutsiooniga numbrilised prognoosid, atmosfäärikeemia, kliima ja ookeanide seire. Toimumiskohast tulenevalt on arutluse all ka Läänemerd ja Arktikat puudutav seire ning rakendused. Konverents toob ülemaailmselt kokku ligi 400 osalejat meteoroloogia ja teadusringkonnast.

 

EUMETSAT korraldab iga-aastaseid Meteoroloogiasatelliitide konverentse juba üle kolmekümne aasta. Eestis toimub konverents esmakordselt ning Keskkonnaagentuuril on rõõm olla selle suursündmuse korraldamise juures kohapealseks partneriks.

 

Eesti on EUMETSAT täisliige alates 2013. aastast ning EUMETSAT poolt pakutav satelliidiinfo on oluliseks sisendiks Riigi Ilmateenistuse poolt koostatavatele prognoosidele ja hoiatustel.

 

Konverentsi raames toimuva ekskursiooni ja Lennusadamas toimuva galaõhtusöögi korraldamiseks oleme läbi EAS-i saanud toetuse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri 17.09.2018 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.