Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kutsub keskkonnahariduse infopäevadele (2018-08-29 07:54:12)


2017. aasta keskkonnahariduse infopäev Raplas. Foto: Piret Eensoo

28. augustist kuni 27. septembrini toimuvad maakondlikud infopäevad, kus tutvustatakse õpetajatele, kooli- ja huvijuhtidele võimalusi keskkonnahariduslikeks tegevusteks.

Infopäevadel saab silmast silma kohtuda looduskeskuste esindajatega ning teiste keskkonnahariduslike tegevuste pakkujatega nii oma maakonnast kui lähiümbrusest.

"Kuna koostamisel on Eesti riiklik Keskkonnahariduse ja-teadlikkuse tegevuskava aastateks 2019-2022, siis saab igas maakonnas ülevaate toimunust ja edasistest plaanidest kava loomisel," ütles Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik. Muuhulgas toetatakse tegevuskavagajätkusuutliku tarbimise ja tootmise põhimõtete lõimimist kõigis haridustasemetes. Samuti toetatakse loodusteaduste ja tehnoloogia süvahuviga õpilastele suunatud tegevusi.

Veel tutvustatakse keskkonnahariduse infopäevadel Rohelise kooli programmiga liitumise võimalusi ning igas maakonnas pakutakse osalejatele üht harivat loengut või praktilist tegevust looduse ja tervise või elurikkuse teemal. Näiteks saab Saaremaal kuulda nekrofiilsetest putukatest, Tartus ämblikest, Jõgeval tervist turgutavatest taimedest ning Võrus toidu ja tervisega seonduvatest müütidest. Paides minnakse mõtterännaku vahendusel metsa tervist otsima ning Hiiumaal jagatakse praktilisi näiteid, kuidas muldade ja kivimite maailma põnevalt tutvustada.

Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvi- ja koolijuhid kui ka kõik teised keskkonnahuvilised. Infopäevade toimumiskohad, ajad ja päevakava leiab Keskkonnaameti kodulehelt. Infopäevadel osalemine on kõigile tasuta, ent eelnevalt tuleb registreeruda.


Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.