Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Veelinnujahi hooaeg tuleb välisjahimeestele teisiti (2018-08-21 08:15:47)

Alates 20. augustist algas Eestis veelinnujahi hooaeg. Sel aastal on teisiti see, et välisjahimeestel tuleb enne küttima minekut läbida koolitus.

Spetsiaalse koolituse teeb välismaalt Eestisse linnujahile tulevatele küttidele kohustuslikuks jahiseaduse augusti alguses jõustunud muudatus.

"Eesti on populaarne linnujahiturismi sihtkoht, meelitades siia jahimehi paljudest eri paikadest. Möödunud hooajad on aga näidanud, et pahatihti rikutakse jahinduse head tava või koguni jahieeskirja. Selleks et külalised austaksid meie jahikultuuri ja väldiksid lindude üleküttimist, on oluline jahimehi enne tegudele lubamist koolitada," selgitas keskkonnaminister Siim Kiisler.

Linnujahialast koolitamist korraldab Eesti Jahimeeste Selts. Kõigepealt koolitatakse neid, kes reegleid välisjahimeestele selgeks tegema hakkavad. Noid on koolituse praeguseks läbinud juba 40 ringis. Välisjahimeeste koolitajail peab olema vähemalt viie aasta pikkune jahimehestaa˛, nad peavad tundma meie õigusakte, ulukite bioloogiat ja jahinduse head tava. Kõik need teadmised antakse välisjahimeestele edasi vahetult enne jahiloa väljastamist.

Veel tuletab Keskkonnaministeerium meelde seda, et veelindude küttimisel on keelatud elektroonilise peibutusvahendi kasutamine. Samuti ei tohi veelindude küttimisel kasutada pliihaavleid. Plii on ohtlik veekogu põhjast toitu otsivatele lindudele, kes neid haavleid sageli neelavad ja seeläbi mürgistuse saavad.

Pliihaavlitega kütitud loomi ei tohi mitte mingil juhul panna kotkaste peibutamiseks söödaplatsile ega jätta niisama loodusesse. Samuti tuleb kõik kütitud ulukid üles leida.

Linnujahi järelevalvet teeb Keskkonnainspektsioon. Kõikidest linnujahi reeglite rikkumistest või nende rikkumise kahtlustest palub inspektsioon teatada valvetelefonil 1313.

Jahieeskirja järgi kestab partlaste, laugude, kajakate ja tikutajate jaht 20.augustist 31.oktoobrini. Hanesid ja laglesid võib küttida 20. septembrist kuni 30.novembrini.

Jahinduse hea tava leiab SIIT

Jahieeskirja SIITAllikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.