Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Soomaa rahvuspark kutsub nädalavahetuseks külla! (2018-08-17 07:58:29)


Laulupeo tule viimine haabjaga 2009.aastal. Soomaa.com foto.


Soomaa rahvuspark tähistab oma 25. sünnipäeva rahvusvahelise lootsikuseminari, suure haabjasõidu ja kohvikutepäevaga.

Reedel, 17. augustil algusega kell 12.00 toimub Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses seminar ühepuulootsikutest ja teistest ürgsetest paaditüüpidest, kus Miran Enic Sloveeniast, Niall Gregory Iirimaalt ning Aivar Ruukel Eestist tutvustavad ühepuulootsikute ajalugu ja piirkondlikke erinevusi.

"Vanasti olid ühepuulootsikud Soomaal traditsiooniliseks liikumisvahendiks - igas peres oli vähemalt üks lootsik, millel sõuti püsti seistes ning mida juhiti pika mõlaga. Teadaolevalt kandis kõige suurem lootsik korraga 13 meest. Ka tänapäeval saab Soomaal kokkuleppel haabjaomanikuga proovida lootsikusõitu, näiteks on ühepuupaadid olemas Tohera külas, Saarisoo talus. Igapäevaseks liiklemiseks kasutatakse seda siiski harva, praegu on popimad veesõidukid kaasaegsed kanuud või süstad," lausus Sandra Urvak, Soomaal tegutsev Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist.

Reedene päev jätkub kell 20 Riisa Rantšos filmiõhtuga, kus saab vaadata nelja filmi ühepuupaatidest:Mark Soosaare filmid "Ühepuulootsik" ja "Emavene", Venemaa film "Tee omale ise haabjas" ning inglisekeelne film "The Birth of a Dugout Canoe".

Laupäeva keskpäevast saab kaasa elada suurele haabjasõidule Raudna ja Halliste jõgedel Meiekose laagriplatsilt Jaagussaarde ja tagasi, kus ilusõitu teevad ühepuupaadid. Sõidule on oodata ligi 15 erinevat lootsikut ning sellega tähistatakse ka Eesti looduse päeva Soomaa traditsioone järgides. Pealtvaatajad on oodatud kaasa elama suurele haabjasõidule Riisa ja Meiekose sildadel ning jõeäärsetes taludes. Nimelt avavad Riisa küla pered oma talude väravad, et sealsetes kodukohvikutes pakkuda maitsvaid hõrgutisi ning tutvustada kohalikku külaelu. Riisa Rantšos on avatud aga Sandra küla perenaiste ja laste pop-up kohvik.

"Ootame Soomaale looduse- ja kultuurisõpru, et jagada nendega võimalust näha ja kogeda midagi erakordset, eestlaslikult ürgset ja ehedat loodust, sooja vastuvõttu ja toredaid ühistegevusi," lausus Sandra Urvak. Sündmused on kõigile huvilistele tasuta ning nendega tähistatakse Soomaa rahvuspargi 25. tegutsemisaastat.

Seminari korraldavad Early Watercraft - A Global Perspective of Invention and Development, Keskkonnaamet ja MTÜ Eesti Haabjaselts. Kodukohvikute päeva ja suurt haabjasõitu korraldab kohalik kogukond koostöös MTÜ Eesti Haabjaseltsi ja Keskkonnaametiga.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.