Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Fiskars pühendas Eesti 100. sünnipäevaks juubelirüüs käärid (2018-08-16 09:27:53)

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul andis Fiskars 1967. aastal tootmisliinilt saabunud oran˛i peaga kääridele must-valge kuue ning graveeris teradele juubelimärgise.Klassikute staatusesse tõusnud oran˛id käärid tähistasid eelmisel aastal 50. juubelit ning Soome 100. juubeli auks andis Fiskars välja ka kodumaa värvides sinise ja valge käepidemega käärid.

Sel aastal juubelipidustused jätkuvad ja sedakorda rüütas Fiskars kuulsate kääride käepideme Eestimaa auks must-valgesse kuube. Lisaks kaunile värvile ilutseb 21 cm kääride roostevabast terasest teradel Eesti 100 graveering.

Juubelikäärid valmivad Soomes Billnäsis asuvas Fiskarsi tehases, kus iga toode pannakse käsitsi proovile. Nimelt peavad ideaalsed käärid lõikamisel tegema kindlat häält ning proovilõige kangal peab olema ideaalne.

Oran˛ide kääride lugu sai alguse 50 aastat tagasi, kui Fiskarsi disainer palus tootmises valmistada näidiseks mustad, rohelised ja punased lõikeriistad. Kui aga prototüüp valmistamisesse jõudis, oli masinistil kahju masinasse jäänud oran˛i värvi ära visata ja nii tulidki esimesed käärid tootmisliinilt apelsinikarva käepidemega.

Kuigi kõik neli värvi sündisid näidistena, siis ettevõttes toimunud hääletusel osutusid kõige populaarsemaks just oran˛id, mis jõudsid ka tootmisesse.


1000 paari maailma esimesi plastikust käepidemetega kääre tulid müügile Stockholmi Asko mööblipoes ning neid saatis koheselt edu. Juba järgmisel aastal toodeti ja müüdi Soomes ning teistes riikides 30 000 oran˛i kääripaari ning tänaseks on neid klassikuid müüdud üle maailma enam kui miljard eksemplari. Lisaks majapidamistele on kuulsad käärid kasutusel ka näiteks Diori ja Chaneli moemajades.

Fiskarsi esindajate sõnul peitub toote edu saladus nende erilises välimuses, ergonoomilises disainis, kvaliteetses materjalis ja vastupidavuses.Allikas: Turundusartikkel

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.