Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaameti retkejuhid kutsuvad Eesti elurikkust avastama (2018-08-16 09:07:51)


Maaliline Kavadi järv Haanja looduspargis. Pildistas Maris Kivistik.

Kutsume Eesti looduse päeval, 18. augustil kõiki huvilisi giidiga retkedele, et õppida paremini tundma Eestile omaseid liike.

Keskkonnaamet korraldab seitsmes erinäolises piirkonnas retkejuhiga matkad, kus saab õppida tundma just sellele alale omaseid looduskooslusi ja erakordsemaid liike. "Eestis on ohustatud liikide ja koosluste kaitseks võetud looduskaitse alla 18.7% maismaast ning 27% veealast. Nendes kohtades võib trehvata nii Eesti kui ka maailma mastaabis haruldasi liike, nautida lummavaid vaateid ning retkejuhi vahendusel avardada silmaringi meie loodusest," lausus Leelo Kukk, Keskkonnaameti peadirektori asetäitja ja Perajärve retke eestvedaja.

Nii võib näiteks Karula rahvuspargis Perajärvel märgata hea õnne korral pisikest kasetriibikut, kes on Eestis ainus hüpiklaste esindaja või hoopis pea kohal tiirutavat kalakotkast. Nigula looduskaitsealal saab uudistada uhkeid rabasaari ja jälgida sealsest vaatetornist lindude ja teiste rabaelanike tegutsemist. Lahemaal saab rännata Juminda poolsaare vanadel rannamoodustel kasvavas metsas ja soos, kus muuhulgas asub Eesti suuruselt 3. rändrahn - Majakivi. Soomaal viib koprarada läbi hämara kuusiku, heleda sõnajala-kaasiku ja märja lodumetsa Mardu oja äärde, näha saab märke suurimatest üleujutustest ja kopra tegevusjälgedest ning kuulda pajatusi metsaga seotud iidsetest uskumustest. Täpsem info kõigi retkede ja registreerumise kohta on leitav Keskkonnaameti kodulehelt.Kõik retkejuhiga matkad on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 17. augustil.

Me kõik armastame Eesti loodust, see on osa meie loomusest. Sellest ilu- ja elurikkusest osasaamiseks tähistame EV100 juubelisuvel esmakordselt Eesti looduse päeva, mis on keskkonnaasutuste ja -ühenduste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Eesti looduse päeval kutsuvad mitmed looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused. Vaata Eesti looduse päeva programmi EV100 kodulehelt.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.