Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeamet: Igasuguse lõhkekeha leiu korral on oluline viivitamatult helistada hädaabinumbrile 112. (2018-08-08 08:21:11)

7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi. Kuna raketi täpset lennutrajektoori, asukohta ja seisukorda ei ole teada, siis palub Päästeamet inimestel seda lõhkekeha iseseisvalt mitte otsima minna.

Juhtunud sündmuse valguses paneb Päästeamet inimestele südamele, et kõik lõhkekehad on ohtlikud. Juhul, kui märgatakse esemeid, mis võivad olla raketi osad või rakett palub Päästeamet seda mitte mingil juhul puutuda ning teatada leiust viivitamatult hädaabinumbrile 112.

Päästeameti demineerimiskeskuse nõunik Arno Pugonen tuletab meelde, et kõik lõhkekehad on väga ohtlikud. "Lõhkekehad on ehitatud selleks, et tappa, vigastada või tekitada suuri purustusi. Ükskõik millise sõjamoonaga on tegemist, on see igal juhul ohtlik ja seda peab käsitlema ülima ettevaatlikkusega" rõhutas Pugonen. Päästeamet juhib tähelepanu sellele, et mitte mingil juhul ei tohi kahtlast eset kaasa võtta ega liigutada. "Selleks, et mitte ennast ja teisi ohtu seada, tuleks lõhkekeha leidmisel kus iganes kohast, seda mitte puutuda. Leiu korral helistada viivitamatult hädaabi numbrile 112. Peale mida annab Häirekeskus leidjale edasised käitumisjuhised ning sündmuskohale saadetakse demineerijad. Nemad selgitavad välja millega tegemist " sõnab demineerimiskeskuse nõunik.

Lisatud pilt on illustreeriv

Allikas: Päästeameti demineerimiskeskus

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.