Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Juubeliaasta augustis toimub Eesti looduse päev (2018-07-23 10:41:10)

Loodusega seotud asutuste ja ühenduste kingina Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks tähistatakse juubeliaasta 18. augustil Eesti looduse päeva. Pooltsada Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat sündmust mahutav päev on osa EV100 suvisest peonädalast.

"Eesti loodus on meil sügaval südames ning juubeliaastal tõstame selle ilu- ja elurikkuse Eesti looduse päevaga fookusesse," ütles Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. "EV100 suvisel peonädalal ootavad loodussõpru ligi poolsada sündmust. Alates nahkhiirte vaatlusretkedest ja loodusmatkadest ning lõpetades ekskursiooniga ilmajaama," lisas Soe.

"Meil on väga hea meel, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise raames pööratakse erilist tähelepanu ka looduse hoidmisele ning selle väärtustamisele. Eestimaa imeline looduskeskkond on meile kõigile juba ise kingituse eest, aga et meie looduse ilu eraldi päeva ja sündmustega tähistatakse, on tõeliselt kaunis kingitus meie vabariigi juubeliks," tunnustas Keskkonnaministeeriumi loodusvaldkonna nõunik Hanno Zingel kõiki loodusasutusi ja -organisatsioone, kes 18. augustil Eesti looduse päeva puhul toredaid sündmusi korraldavad.

Eesti looduse päeval kutsuvad looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused. Kavas on perehommikud Eesti Loodusmuuseumis, oma uksed avavad ka näiteks Tallinn-Harku aeroloogiajaam ning Tartu-Tõravere meteoroloogiajaam. Sündmuste loetelu täieneb jooksvalt. Vaata Eesti looduse päeva programmi lähemalt www.ev100.ee/et/eesti-looduse-paev.

Eesti looduse päeva tähistamist koordineerib Riigikantselei EV100 korraldustoimkond koostöös Keskkonnaministeeriumiga. Looduse päeva sündmusi korraldavad Eesti Looduskaitse Selts, Keskkonnaamet, Eesti Loodusmuuseum, Riigimetsa Majandamise Keskus, Eestimaa Looduse Fond, Looduse Omnibuss ja paljud teised.

Eesti looduse päeva ürituste täpsema ajakava leiate sotsiaalmeediast Eesti looduse päeva ürituse lehelt www.facebook.com/events/303145473758407/ ning EV100 veebilehelt www.ev100.ee/et/eesti-looduse-paev.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suure suvise peonädala sündmused leiab www.ev100.ee.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.