Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Teatriretked Looduse Omnibussiga järgmisel nädalal (2018-07-19 08:21:31)


Palun märkige registreerimisel kindlasti, millisele teatriretkele end kirja panete!

Teatriretk Jäneda pullitalli R.A.A.A.M-i etendust "Pikse pill" vaatama

Looduse Omnibuss Tallinn
Esmaspäeval, 23. juulil 2018

Veedame õhtu Jänedal, kus pullitalli teatrisaalis mängitakse Damir Salimsjanovi etendust "Pikse pill".

Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia), kunstnik Irina Babitševa.

Näitlejad Riina Maidre, Mirtel Pohla, Liisa Pulk, Jarmo Reha, Karl Andreas Kalmet, Dovydas Pabarčius (kõik vabakutselised), Ott Raidmets (Pärnu Endla).

Esietendus toimus 19. juulil 2018 samas kohas.

Mis juhtub siis, kui meie, 21. sajandi täiskasvanud, iroonilised inimesed, kohtume oma esivanematega, kelle maailmapilt on hoopis teistsugune? Millest me nendega räägime? Kas ja kui palju saame üksteisest aru? Mis meid ühendab? Mida on muinasrahvas sellist, mida nutitelefoni ajastu inimene mõista ei suudagi?

Kõik dialoogid ja monoloogid lähtuvad Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 1866. aastal kirja pandud "Eesti rahva ennemuistsetest juttudest".

Näidendi autor ja lavastaja Damir Salimsjanov on pärit ning elab ja töötab Udmurtias. Tema sõnul pakub näidend võimalust vaadata, kuulata ja näha meid kõrvalt, see ühtlasi annab kogu loole üldinimliku ja üleilmse mõõtme.

Tema eelmine lavastus "Praegu pole aeg armastamiseks", mida Võhmas vaatamas käisime, kandideerib 2018. aasta Eesti teatri aastaauhinnale kokku neljas kategoorias.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17, tagasi Tallinnas 23.15.

Sõidu hind koos teatripiletiga 27 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

P.S. Omal käel kutsub R.A.A.A.M teatrihuvilisi etendust vaatama Jäneda pullitalli ka reedel, 20. juulil 2018. Looduse Omnibuss sõidab sel päeval teatriretkele Märjamaale

Krahv von Manteuffel. Teatriretk Ravila mõisa etendust "Armastus on ajaviide" vaatama

Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 25. juulil 2018

Sõidame Ravila mõisa, kus mõisapargis mängitakse Krahv Peter August Friedrich von Manteuffelile pühendatud kultuuriloolist etendust "Armastus on ajaviide".

Autor Loone Ots, lavastaja Erki Aule, kunstnik Jaak Vaus, muusikaline kujundus Peeter Rebane.

Osades Aarne Soro (Ugala Teater), Tarvo Krall ja Maarius Pärn(Improteater IMPEERIUM), Kati Ong (Endla Teater), Ragne Veensalu (Von Krahli Teater), Erki Aule jt.
Kaastegev projektinaiskoor "Krõõdake" (juhendaja Tiina Steinberg).

See on lugu endakesksest veidrikust ja naistemehest, kes kasvab ümber rahvavalgustajaks, võttes enda hooleks teha inimestele head, suunates neid vaimsete väärtuste poole. Manteuffelist jäi järgi kirjanduspärandit ja lõbusaid legende, millel näitekirjaniku poolt kirjutatud näitemäng põhineb. Ühest küljest krahvi rahvavalgustajalik tahk, aga teisalt tema huvi leiutamise ja masinate ehitamise vastu-krahv oli mees, kes püüdis ehitada näiteks lennumasina, olles seega üks lennunduse pioneeridest.

Sõna "armastus " on lavastuses mitmekihiliselt esindatud: armastus mehe ja naise vahel, armastus leiutamise vastu, armastus luule ja kirjanduse vastu, armastus eestlaste vastu. Krahv oli mees, kes elas ja tegutses kirega, lähtudes oma tõekspidamistest ja normidest, mis erinesid tol ajal levinud normidest. See kutsus krahvi kaasaegsetes esile tema suhtes teatud skeptilisust ja mitmetimõistetavust. Nii riputatigi talle külge hüüdnimi "hull krahv".

Enne etenduse algust saab jalutada mõisapargis. Avatud kohvik.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17.15, tagasi Tallinnas 22.15.

Sõidu hind koos teatripiletiga 25 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Teatriretk Viinistule etendust "Kostja ja hiiglane. Päts" vaatama

Looduse Omnibuss Tallinn
Neljapäeval, 26. juulil 2018

Sõidame Viinistule, kus Eesti Vabariigi juubeliaastal etendub Viinistu katlamaja-teatrisaalis Eesti Päevalehe ja R.A.A.A.M-i eestvedamisel president Konstantin Pätsile pühendatud Mart Kivastiku näidend "Kostja ja hiiglane. Päts".

Autor Mart Kivastik, lavastaja Aleksandr Ogarev (Venemaa), kunstnik Ervin Õunapuu, valguskunstnik Priidu Adlas, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, videokunstnik Argo Valdmaa, koreograafia ja liikumine Renee Nõmmik Ja Tiina Ollesk (Fine5 Tantsuteater).

Osades Peeter Tammearu, Raimo Pass (Eesti Draamateater), Sulev Teppart, Elina Reinold, Kristjan Sarv, Markus Luik (Eesti Draamateater), Maris Lüüs, Roland Laos, Karl-Sebastian Võhma, Toomas Patrik Parijõgi.

Etenduse Juht Liisa Liksor.

Esietendus 25.07.2018.

Aastakümneid on otsitud vastust küsimusele: kes oli Päts tegelikult? Küllap on Pätsi müstilisus iga inimeseni jõudnud eri ajahetkel. Mõni mäletab närvilist 1905. või 1907. aastat, teised mahasurutud 1930ndaid, kolmandad Eesti loovutamist, neljandad Pätsi Siberisse viimist, viiendad tema ajutist naasmist Jämejalale, aga suuremale osale on Pätsi müstilisus pärale jõudnud viimase 20 aasta jooksul.

Mart Kivastiku äärmiselt tundlik ja nüansirikas käsikiri on kirjeldav ning asetab rõhu kindlatele perioodidele ja inimestele, kel oli Pätsi elus kandev roll. Päts muutus ajas ja oludes ning just nii püüab Kivastik teda avada. See on kõigest üks vaade mehele, kes on seotud eelmise sajandi esimese poole Eesti ajaloo kõige olulisemate hetkedega.

Enne etenduse algust on Viinistul võimalik käia kunstimuuseumis, kohvikus või nautida merd. Etendus algab 19.30.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17, tagasi Tallinnas 23.30.

Sõidu hind koos teatripiletiga 30 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine. Saadame kinnituse ja arve.

Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.