Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piirivalvurid tabasid kaks gruppi ebaseaduslikke piiriületajaid (2018-07-18 09:44:52)


Piirivalvurid tabasid 17.07.2018. a. varahommikul piiriäärsel alal mõne tunnise vahega kaks gruppi ebaseaduslikke piiriületajaid, neist 13 mehed ja üks naine.

Sündmused said alguse kella 3.30 ajal, kui piirivalvurid avastasid Ulitina külas piiriäärsel alal nelja inimese ebaseadusliku piiriületuse suunaga Venemaalt Eestisse. Patrull pidas naise ja kolm meest kinni ning viis nad asjaolude selgitamiseks kordonisse. Uurimistoimingute käigus väidavad nad ise end olevat Pakistani kodanikud, ent ühtki dokumenti, mis seda saaks kinnitada, neil kaasas ei ole.

Juba kella 5 paiku tabasid Ulitina külas patrullinud piirivalvurid veel 10 meest, kes olid samamoodi ebaseaduslikult maismaapiiri ületades ebaseaduslikult Eestisse tulnud. Nemadki peeti kinni ning esiti räägivad, et on Bangladeshi kodanikud.

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm sõnas, et seoses jalgpalli maailmameistrivõistlustega viibib Venemaa territooriumil suurel arvul kolmandate riikide kodanikke, kellest osa võib proovida ebaseaduslikult siseneda Euroopa Liitu. "Jalgpalli MMi fännipass, millega kolmandate riikide kodanikud tohivad kuni aasta lõpuni viisavabalt viibida, ei anna neile õigust siseneda Eestisse. Schengeni viisaruumi sisenemiseks peab olema ka vastav viisa," ütles ta.

Piirivalvejuht kirjeldas, et surve idapiirile on juulikuu vältel aina kasvanud ning seda iseäranis viimasel nädalal. "Suunasime ennetavalt jalgpalli MMi lõppedes piiriäärsele alale täiendavaid abijõude, muuhulgas on sealkandis tihedamalt piirivalvurite kõrval liikumas ka politsei autopatrullid," kinnitas ta.

Tänavu on idapiiril piiripunktide vahelisel alal avastatud 10 ebaseadusliku rände juhtumit, milles piirivalvurid on kinni pidanud 35 isikut. Mullu samal ajal oli 6 ebaseadusliku rände juhtumit, milles peeti kinni kokku 20 isikut.Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.