Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli kandideerijad huvituvad enim keskkonnakaitsest ja loodusturismist (2018-07-06 08:26:58)

Eile lõppes avalduste vastuvõtt Eesti Maaülikooli eestikeelsetele õppekavadele.
Kõrghariduse esimesse astmesse esitati 1986 avaldust ning magistriõppesse edasiõppimiseks 422 avaldust. Sügisel võtab maaülikool vastu enam kui 1000 uut üliõpilast.

"Hea on märgata jätkuvat sisseastujate huvi maaehituse vastu, millele kandideerijate arv on teinud tubli tõusu," sõnas õppeosakonna peaspetsialist Eda Aitsen. Enim soovijaid on keskkonnakaitse õppekavale (5,78 avaldust kohale), järgnevad loodusturism (5,55), toiduainete tehnoloogia (5,52) ning maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine (5,0).

Magistriõppekavadest on populaarseimad majandusarvestus ja finantsjuhtimine (2,35 avaldust kohale) ning ökonoomika ja ettevõtlus (1,83). "Positiivselt üllatasid loomakasvatus ja toiduainete tehnoloogia, mille õppekavad on esmakordselt sessioonõppe vormis. See näitab, et inimesed on huvitatud lõpudiplomi omandamisest ka igapäevase töö kõrvalt," lisas Aitsen.

Vastuvõtukatsed valitud erialadele kestavad 9. juulini. Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 13. juulil, õppimatulek tuleb kinnitada kahe päeva jooksul enda vastu võetuks määramisest SAIS-is (vastuvõetuks määramise päev + kaks päeva). 19. augustini toimub vabade õppekohtade täitmine vastuvõtu pingerea alusel. Avalduste esitamine doktoriõppesse kestab SAIS-is aga kuni 10. augustini.Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.