Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Venekeelse kogumiku Gorizontõ Estonii uus number tutvustab Eesti loodust (2018-06-28 07:41:46)


Ilmunud on venekeelse kogumiku Gorizontõ Estonii 2018. a number, mis on pühendatud Eesti juubeliaastale. See on ainus Eestis kirjastatav venekeelne populaarteaduslik sariväljaanne, mis annab ülevaate Eesti loodusest, ajaloost ja kultuurist. Juubeliaasta kogumiku 96 leheküljel on tutvustatud Eesti looduse väärtusi ja omapära, näiteks on kirjeldatud kuut Eesti rahvussümbolit ja kolme kogu Eestit läbivat RMK matkarada, millest uusim, Eesti juubeliaasta puhul valmiv rada avatakse augustis. Kohaliku turismi ja loodusega aitavad sinasõprust luua ka kirjutised Kaali kraatrist, Viru rabast, Valgejärvest ja Pühajärve ümbrusest.

Kogumikus on kirjeldatud kuulsaima Eestist võrsunud teadlase, peamiselt embrüoloogia rajajana tuntud Karl Ernst von Baeri tegevust koljukütina; oma mõtteid loodusest ja elust jagavad Aleksei Turovski ja Jaan Kaplinski. Kogumik sisaldab mitut tööjuhist, näiteks selle kohta, kuidas alustada linnuvaatlusi ja kasutada tuttavaid taimi: vaatluse all on kased, kõrvenõges ja mustikas. Juttu on ka puugist ja angerjast. Pildiartikkel tutvustab pasknääri, meie rahvusvärvides linnu eluolu. Pasknääri leiab ka kogumiku kaanelt.

Gorizontõ Estonii kogumikku on MTÜ Loodusajakiri välja andnud alates 2003. aastast, tänavu on ilmunud kolmeteistkümnes number. Gorizontõ Estonii uue numbri ja varasemate numbritega saab tutvuda aadressil www.loodusajakiri.ee/valjaanded/gorizonto-estonii, kust saab soetada nii paber kui ka elektroonilise väljaande. Kogumik on müügil ka ajakirjanduse müügikohtades üle Eesti (vt kaarti viidatud kodulehelt). Kogumiku väljaandmist on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus.

MTÜ Loodusajakiri on alates 2001. aastast andnud välja ajakirju Eesti Loodus, Eesti Mets, Horisont ja Loodusesõber, venekeelset kogumikku Gorizontõ Estonii, artiklikogumikku "Lehed ja tähed", "Looduse raamatukogu" väljaandeid, loodushäälte heliplaate ja loodusteemalisi rakendusi nutiseadmetele.

Kirja lisas on Gorizontõ Estonii 2018. a numbri kaanepilt. Kui soovite suuremat faili vm lisamaterjale, palume sellest meile teada anda.


Allikas: MTÜ Loodusajakiri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.