Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti õhusaasteainete heitkogused on langustrendis (2018-06-21 08:00:04)Infograafik näitab ühe väljaandes käsitletud õhusaasteaine- peenosakesed (PM10) - trendi aastate ja linnade lõikes.

Keskkonnaagentuuri äsjailmunud väljaande "Eesti õhusaasteainete heitkogused aastatel 1990-2016" kohaselt on õhusaasteained Eestis langustrendis. Väljaandes antakse ülevaade riigi paiksetest ja hajusheiteallikatest õhku paisatud saasteainete heitkogustest.

Paiksete heiteallikate heitkoguste andmed pärinevad iga-aastastest aruannetest, mida õhusaaste- või keskkonnakompleksluba omavad heiteallikate valdajad (ettevõtted) esitavad läbi veebipõhise õhu saasteallikate infosüsteemi OSIS. Hajusheiteallikaks on käesoleva väljaande mõistes väike aruandluskohustuse alla mittekuuluv paikne heiteallikas või teatud suuremat pindala kattev heiteallikas (põllumajandus, liikuvad heiteallikad, kodumajapidamised).

Ülevaates selgub, et võrreldes 1990. aastaga on 2016. aastaks vähenenud kõigi analüüsitud saasteainete heitkogused, peamiselt ümberkorralduste tõttu, mis toimusid majanduses ja omandisuhetes pärast Eesti taasiseseisvumist. Viimastel aastatel on heitkogused vähenenud tulenevalt karmistunud keskkonnaalastest õigusaktidest ning heite püüdeseadmete ja uute tehnoloogiate kasutusele võtmisega.

Täpsemalt saab konkreetsete saasteainete heitkoguste suundumustest lugeda siit: http://www.keskkonnaagentuur.ee/sites/default/files/trend_2018.pdf.

Ülevaade põhineb Piiriülese õhusaaste kauglevi Genfi konventsiooni (CLRTAP) ja direktiivi 2016/2284/EU teatud saasteainete riiklike piirnormide kohta (nn NEC-direktiiv) aruande kohustuste raames Euroopa Komisjonile, Euroopa Keskkonnaametile ja konventsiooni sekretariaadile esitatud inventuuriaruande heitkoguste trendi peatükil.

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.