Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eelteade: uus retkede sari ajaloolase Andres Adamsoniga Venemaale (2018-06-15 08:30:18)


Hooajal 2018/2019
on Looduse Omnibussil kavas kolme- kuni neljapäevaste retkede sari koos ajaloolase Andres AdamsonigaVenemaale.

Kavas on neli retke.

Esimene retk. Petseri, Irboska, Pihkva ja Mihhailovskoje

Kõik oleme ju koolipõlves seal käinud, väga palju on samaks jäänud, kuid väga palju ka muutunud. Peaasi - me ise oleme muutunud ja targemaks saanud. Reis viib meid läbi setode ja kunagiste Pihkva tšuudide, tänaste skobarite maa samuti Eestiga mitmel moel seotud Aleksandr Puškini kodumõisa. Muide, ka sellest vaid paari-kolmekümne versta kaugusel algasid tema eluajal veel ühe läänemeresoome rahvakillu, Kraasna maarahva külad. (2018 - alustame eelregistreerimist, vt altpoolt)

Teine retk. Peterburi ja Eesti, eestlased Peterburis

Lisaks tavapärastele vaatamisväärsustele pöörame suuremat tähelepanu just sellele teemale. Kui Vene võimu alla langemine eestlastele kolmesaja aasta eest üldse midagi head kaasa tõi, siis oli selleks impeeriumi uue pealinna, maailmalinna Peterburi lähedus. See käivitas majandusliku ja kultuuriarengu, tänu millele oleme täna need, kes oleme. Peterburi oli veel pisut enam kui sajandi eest Tallinna järel ja Tartu ees suuruselt teine eesti linn maailmas, kõrgema hariduse ja karjäärivõimaluste seisukohast aga esimene. Kas näiteks teate, et kõigile tuntud metallskulptuurid kunagisel Singeri ärihoonel (hilisem Dom Knigi) ja Jelissejevi kaubamajal on loonud Amandus Adamson? Muidugi käime ka Jaani kirikus. (2018)

Kolmas retk. Ebatavaline Karjala

Mitte tavapärane Ida- (ehk Aunuse- ja Viena-) ega isegi Tveri-,vaid vana Soome Karjala mõlemal pool Soome-Vene piiri. Endine Viiburi-Karjala. Eestlased (ega ka venelased) üldiselt ei tea ju tänini, et karjala rahva põhiosa ei elanud ega ela Venemaal, vaid Soomes. Karjala jagati juba 13.-14. sajandil Rootsi ja Novgorodi vahel nii, et karjalaste tuumikala jäi esimesele. Soomes on neid mõnede meelest tänini pool miljonit, kuid Teise maailmasõja tulemusena laialipihustatuina üle kogu maa ja sealne keelepõhine rahvastikustatistika ei erista neid soomlastest. Külastame nende kunagist pealinna Viiburit ja nüüdset Põhja-Karjala maakonna pealinna Joensuud, põikame läbi ka Peterburist ja Peterhofist. (2019)

Neljas retk. Isand Suur-Novgorod, Pihkva ja Vana-Vene riikluse tekkealad

Ajaloopõhine reis, mis aitab paremini mõista mitte ainult möödanikku, vaid ka tänaste suurvenelaste mentaliteeti ja mõtteilma. (2019)

Alustame eelregistreerimist esimesele retkele - Petseri, Irboska, Pihkva ja Mihhailovskoje, mis toimub 28.09.2018 - 30.09.2018.

Oma osavõtusoovist palume teada anda e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Kindlasti lisada juurde ka oma nimi ja telefoninumber, et saaksime teiega ühendust võtta.

Ühtlasi andke teada, kas soovite osaleda sarja teistel sõitudel. Sarja järgmiste retkede toimumisajad on veel täpsustamisel.

Lisainfo: tel. 5647 6297, Jaan Riis

Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.