Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu kavandab sotsiaalmajade ehitust (2018-06-14 08:08:27)

Linnavalitsus küsib volikogult luba Tartusse sotsiaalmajade ehitamiseks. Projekt esitatakse rahastamiseks sihtasutusele KredEx.
Linn soovib projekti raames ehitada kaks üürimaja, kus on kokku 56 korterit, sealhulgas 14 korterit, mis on kohandatud liikumisraskustega isikutele.

Abilinnapea Tiia Teppani sõnul ei vasta paljud Tartu linna omandis olevad sotsiaaleluruumid linnalt eluaset vajava inimese või perekonna vajadustele. "Paljudes ahiküttega korterites puudub pesemisvõimalus, mida ei saa tehnilistel põhjustel luua. Sageli on majades kõrged ja kitsad trepid, mis muudavad korterid liikumispuudega inimestele raskesti ligipääsetavaks. Paljud linna majad ja korterid vajavad remonti ning paremat tehnilist ja ruumilist lahendust," sõnas Teppan.

Linn vajab sotsiaaleluruumideks kvaliteetseid ja sobivaid kortereid, mis vastavad toimetulekuraskustes ja erivajadustega inimeste vajadustele. Sotsiaaleluruumide üürnike sihtgruppi kuuluvad sotsiaal-majanduslikult raskes olukorras olevad isikud ja pered, kellel ei ole sissetuleku puudumise, madala sissetuleku või muu objektiivse asjaolu tõttu võimalik eluruumi turutingimustel üürida.

Sotsiaalmajade rajamise projekti kogumaksumus on 5 850 000 eurot, millest Tartu linna omaosalus on 3 350 000 eurot.
Projekt esitatakse rahastamiseks SAle KredEx meetme "Elamufondi arendamise investeeringutoetus kohalikule omavalitsusele" raames.

Positiivse rahastusotsuse korral ehitatakse üürimajad ajavahemikus 1.06.2019 - 31.12.2021.
 
Allikas. Tartu uudised
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.