Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piirivalvurid tabasid nädalavahetusel viis piiririkkujat (2018-06-12 08:11:06)


Nädalavahetusel avastasid piirivalvurid kolme noormehe liikumise piirire˛iimi alas ning lisaks ületasid kaks meest Saatse saapas ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont.

Laupäeval, 9. juunil kella 16 paiku avastas Värska piirivalvepatrull, et kaks meest liiguvad jalgsi Saatse saapas, mida tohib läbida üksnes sõidukiga ja peatumata. Mõlemad mehed peeti Sesniku küla lähistel kinni ja viidi asjaolude selgitamiseks kordonisse.

Piirivalve teenistuskoer tuvastas maastikul meeste teekonna ning jälgede uurimisel veenduti, et mehed olid ületanud Venemaa Föderatsiooni territooriumile jäävas Saatse saapas ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont. Piirivalvurid tuvastasid, et üks meestest oli 31-aastane Eesti kodanik, teine 44-aastane Eestis elav Venemaa kodanik. Eesti ja Venemaa Föderatsiooni piiriesindajate kohtumisel kinnitasid mõlemad, et toime on pandud ebaseaduslik kontrolljoone ületus. Kummalegi mehele määrati riigipiiriseaduse rikkumise eest 100-eurone rahatrahv.

Piirivalvebüroo juht Tamar Tamm selgitas, et täna on Saatse saabas Venemaa Föderatsiooni territoorium, kuid kahe riigi piiriesinduste vahel sõlmitud kokkuleppe järgi võivad Eestimaa elanikud ja meie külalised Saatse saabast läbivat teed teatud tingimustel kasutada. "Saatse saapasse saabumisel tuleb tähelepanelikult jälgida liiklusmärke ja hoiatussilte, mis keelavad teelõigu läbimist jalgsi. Ka sõidukiga liikudes ei tohi ses piirkonnas masinat seisma jätta ega teelt välja keerata, vaid kogu teelõik tuleb läbida peatumata," märkis Tamm.

Järgmisel päeval, 10. juuni õhtupoolikul tuvastasid Saatse kordoni piirivalvurid seiresüsteemidega kolme inimese liikumise piirire˛iimi alas. Sündmuskohale liikus asjaolusid kontrollima mitu piirivalveekipaa˛i, kes pidasid kinni kolm piirialal olnud noorukit. Selgus, et tegu oli kohalike noormeestega vanuses 13-15 aastat. Piirivalvurid selgitasid noortele põhjalikult, miks piirire˛iimialas viibida ei tohi, kuidas ajutine kontrolljoon kulgeb ning millised hoiatusmärgid annavad märku piirialale jõudmisest.

Piirivalvebüroo juht märgib, et nii kohalikel elanikel kui piiriäärseid paiku külastavatel inimestel on targem eksimuste vältimiseks endale selgeks teha ja kindlasti ka oma lastele selgitada, mida piiriäärsed tähised ja hoiatusmärgid tähendavad. Piirialale lähenemisest annavad märku kollasel taustal hoiatussildid, millest edasi minna ei tohi. Sealt kümmekond meetrit edasi, Eesti Vabariigi piiriposti juures seistes ollakse piirire˛iimi alas, kus kõrvalised inimesed ei tohi viibida. Punase-rohelisetriibulise Venemaa piiriposti juures olles on inimene aga juba ebaseaduslikult ületanud ajutist kontrolljoont," kirjeldas Tamm.

Tänavu on piirivalvurid Eesti ja Venemaa vahelisel kontrolljoonel tuvastanud 54 piirire˛iimi rikkumist ja 9 ebaseaduslikku piiriületust, neist valdav osa piiriveekogul.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.