Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Noore metsa hooldamiseks makstakse 1,5 miljonit eurot (2018-05-28 07:40:20)


Metsaomanikele makstakse oma metsa väärtuse tõstmiseks 1,5 miljonit eurot toetust. Taotluse saab Erametsakeskusele esitada 28. maist 8. juunini läbi e-PRIA portaali või metsaühistu kaudu.

Noore metsa hooldamist peetakse kõige olulisemaks metsakasvatuslikuks tööks, millega saab metsa tulevikuväärtust mitmekordistada. Hooldusraiete tegemiseks kuni 30aastases metsas on tänavuses toetuseelarves kokku 1,5 miljonit eurot.

Erametsakeskuse juht Jaanus Aun ärgitab metsaomanikke toetuse saamise võimalust kasutama, sest mõne aasta pärast ei pruugi seda enam olla. "Praegu maaelu arengukavas kokkulepitud toetusmeetmed lõppevad 2020. aastaks. Karta on, et Euroopa Liidu poolt eraldatavad toetused vähenevad. Kas ja kui palju mõne aasta pärast metsakasvatust toetatakse, ei tea praegu veel keegi," rääkis Aun.

Maaelu arengukava vahenditest makstavat metsahoolduse toetust saab küsida valgustus- ja harvendusraiete tegemiseks kuni 30aastases puistus, töödega võib alustada juba taotluse esitamisele järgneval päeval. Toetuse määr 159 eurot hektari kohta peaks katma poole tegelikest kuludest. Toetust makstakse ka kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks ning metsaühistutele erinevate metsatarvikute soetamiseks.

Sellest aastast saab taotluse esitada vaid läbi e-PRIA portaali. Oma liikmete eest esitavad ühistaotlusi kohalikud metsaühistud, kes aitavad soovi korral vajalikud tööd ka ära teha. Kui toetuse küsimisel soovitakse metsaühistu abi, tuleks nendega esimesel võimalusel ühendust võtta.

Toetuse taotlemise täpsemad tingimuse ning metsaühistute kontaktid leiab erametsaportaalist aadressil www.eramets.ee.Allikas: SA Erametsakeskuse 28.05.2018 teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.