Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Riiklikku keskkonnaseire programmi eelnõu avalik väljapanek ja avalik arutelu (2018-05-19 09:05:03)

Keskkonnaagentuur teatab keskkonnaseire seaduse § 4 lg 1 tulenevast riiklikku keskkonnaseire programmi eelnõu avalikust väljapanekust ja avalikust arutelust.

Riikliku keskkonnaseire eesmärk on saada ülevaade riigi keskkonna seisundist ja selle pikaajalistest muutustest, tagada välislepingutest ja riigisisestest õigusaktidest tulenevate keskkonnaseisundi seire kohustuste täitmine ning hinnata riiklike tegevus-, arengu- ja korralduskavade täitmise mõju keskkonnaseisundile ja selle muutustele.

Avalikule väljapanekule esitatud uuendatud keskkonnaseire programm annab ülevaate tänasest seirest ja seire kavandamise põhimõtetest, pidades silmas reaalseid eelarvelisi võimalusi, seire nõudeid ja vajadusi ning annab ülevaate töö tulemusena määratletud olulisematest arendusvajadustest.

Oleme seire allprogrammid läbi arutanud erinevate seiretööde tegijate ja valdkonna ametnikega. Meie eesmärk oli seiretegevused kokkuvõtvalt ära kirjeldada ning tagada seeläbi kogu programmist selgem ülevaade ja luua ühtne alus, kust minna edasi vajalike muudatustega.

Riikliku keskkonnaseire programm koosneb järgmistest Keskkonnaministri 23.01.2017 määrusega nr 3 "Riiklikku keskkonnaseire programmi ja allprogrammide täitmise nõuded ja kord" nimetatud allprogrammidest: meteoroloogiline ja hüdroloogiline seire; välisõhu seire; põhjavee seire; pinnavee seire; mereseire; elustiku mitmekesisuse ja maastike seire; metsaseire; kompleksseire; kiirgusseire; seismoseire; mullaseire; tugiprogramm.

Väljapanekule esitatud allprogrammid sisaldavad infot:
1) allprogrammide seireobjektide taustanalüüsi ja valiku põhimõtteid;
3) tööde kirjeldust;
4) andmeid vastutavate täitjate valiku ja põhimõtete kohta;
5) tegevuste tulemuste kompleksse analüüsi põhimõtteid;
6) programmi elluviimise kava ja selleks ette nähtud vahendeid;
7) võimalikke riskitegureid programmi elluviimisel;
8) näitajaid, mille alusel on võimalik hinnata programmi tõhusust ja edukust.

Programmi avalik väljapanek toimub perioodil 21.05.2018-19.06.2018 ja avalik arutelu 11. juunil algusega kell 13.00 Keskkonnaagentuuri Tallinna kontoris (Mustamäe tee 33, 1. korrus, saal).

Programm on leitav Keskkonnaagentuuri veebilehelt http://www.keskkonnaagentuur.ee/seire ja paberkandjal E-N kell 8.00-17.00, R 8.00-15.45 Keskkonnaagentuuri kontori fuajees.

Kommentaare, küsimusi ja vastuväiteid programmi kohta saab esitada kirjalikult avaliku väljapaneku perioodil e-posti aadressil kaur@envir.ee või suuliselt avalikul arutelul. Avalikul arutelul osalemiseks palume end eelnevalt registreerida aadressil http://www.keskkonnaagentuur.ee/registreeru hiljemalt 6. juuniks.

Allikas: Keskkonnaagentuuri teadaanne


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.