Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu tuntus konverentsikohana on tõusnud (2018-05-09 07:45:17)


Tartu on rahvusvahelises konverentsisihtkohtade edetabelis tõusnud 41 koha võrra.

Värskelt avaldatud rahvusvahelise konverentsiturismi katusorganisatsiooni ICCA (International Congress and Convention Association) statistika põhjal on Tartu linnal põhjust rõõmustada, sest võrreldes möödunud aastaga on linna positsioon maailma konverentsisihtkohtade edetabelis paranenud 41 koha võrra ja asetseb nüüd 119. kohal. Eesti tervikuna on tõusnud 45. kohale edestades naaberriike Lätit ja Leedut.

2017. aastal toimus Eestis ühtekokku 68 erialakonverentsi, Tartus toimus neist 22 ja see asetas Tartu Euroopa arvestuses 67. kohale. Tuntumatest linnadest edestab Tartu seekordses edetabelis näiteks Antwerpenit, Istanbuli ja Cambridge´i.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul annab Tartu tõus konverentsisihtkohtade edetabelis tunnistust siinsete korraldajate suurepärasest tööst , läbimõeldud kommunikatsioonist ning linna arenevatest võimalustest. "Tunnustan kõiki Tartu konverentsikorraldajaid, kelle pühendunud töö on tõstnud meie linna konverentsisihtkohtade edetabelis nii heale positsioonile," lisas Klaas.

Tartus tegutseb Tartu Konverentsibüroo, mis nõustab ja toetab kohalikke konverentsikorraldajaid ning koondab konverentsiinfot. "Tartu konverentsikorraldajate vastutusrikas töö teadusmaastiku arendamisel tõstab muuhulgas ka linna mainet rahvusvaheliste konverentside osas," sõnas Tartu Konverentsibüroo tegevjuht Kaia Lehtsaar.

Rahvusvahelise organisatsiooni ICCA andmebaasis on üle 200 riigi ja enam kui 2000 linna. Igal aastal koostatakse maailma konverentsisihtkohtade paremusjärjestusi nii riikide kui ka linnade lõikes. Edetabeli koostamisel võetakse arvesse rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentse, mis toimuvad regulaarselt, roteeruvad vähemalt kolme riigi vahel ja kus osaleb minimaalselt 50 delegaati, kellest vähemalt 40% on välismaalased. Eesti linnadest esitavad oma andmed Tartu ja Tallinn.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.