Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tähtaeg Sindi paisu avamise ehitustööde teostaja leidmiseks (2018-05-03 00:41:24)

02.05.2018. a. saabus tähtaeg, milleks valdkonnas kogenutel ning pädevatel ehitusettevõtetel oli võimalik esitada pakkumus riigihankes "Sindi paisu avamise ja tehiskärestiku rajamise ehitustööd." Hanke eesmärk on leida Keskkonnaagentuurile partner, kes lammutaks Sindi paisu ning rajaks selle asemele loodusilmelise tehiskärestiku, avades sellega Pärnu jõe kaladele vabaks rändeks.

"Ühe riski - et ei esitata ainsatki pakkumust - saame seljataha jätta. Kokku laekus 8 pakkumust ehk konkurents on tihe, huvilisi on nii Eestist kui lähinaabrite seast," teatas Keskkonnaagentuuri projektijuht Külli Tammur.

Ehitustöö on keerukas, suure avaliku tähelepanu all ning mastaapi arvestades Eestis küllalt erakordne, mis seab lepingupartnerile kõrged ootused. "Hanke tulemustest on veel vara rääkida, konkreetseid nimesid ja maksumusi ei luba seadus hindamise kestel välja tuua. Saan öelda, et kõik pakkujad on ehitusmaastikul tuntud ning kogenud tegijad, tehtud pakkumused jäävad võrreldavasse suurusjärku ning projekti eelarve piiresse," sõnas Keskkonnaagentuuri esindaja.

Hanke hindamine toimub maikuu jooksul ning kui kogu protsess kulgeb suuremate viperusteta, alustatakse suvel Sindis ehitustöödega.

Keskkonnaagentuur viib Ühtekuuluvusfondi toel ellu projekti "Pärnu jõestiku elupaikade taastamine," mille üheks peamiseks tegevuseks on Sindi paisu avamine kalade rändeks. Pärnu jõgi on hoiuala, mis kuulub ühtlasi üle-Euroopalisse kaitsealade võrgustikku Natura 2000. Hoiualal kaitstakse erinevaid elupaiku ja liike ning Pärnu jõe suudmest 14 km kaugusel asuv Sindi pais avatakse nende elupaikade ja liikide soodsa seisundi tagamiseks.Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.