Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeerium: võltsitud dokumente ei pea aktsepteerima (2018-04-27 06:51:54)

Keskkonnaministeeriumi kommentaar seoses 25.04.2018. a. "Pealtnägijas" käsitletud radoonimõõtmise looga.

Vastab tõele, et Eestis ei ole radoonivaldkonda seni õiguslikult reguleeritud, mistõttu pole olnud ka riiklikult kehtestatud nõudeid radooni mõõtmisele. See on aga lähikuudel muutumas, sest, Vabariigi Valitsus kinnitas eelmise nädala istungil kiirgusseaduse muutmise seaduse, mille alusel hakatakse radoonimõõtmisi ja radoonimõõtjate pädevust reguleerima.

Lisaks on Keskkonnaministeeriumil koostamisel määrus, mis täpsustab radooni mõõtmise korda ja nõudeid radoonimõõtjale. Selleks, et olla pädev radoonimõõtja, tuleb taotleda Eesti Akrediteerimiskeskuselt vastav tunnistus. Määrus on plaanis kinnitada lähikuudel.

Keskkonnaministeerium on radoonimõõtmise turu korrastamise nimel töötanud juba mõnda aega, 2016. kevadel toimus radoonimõõtjatele mõeldud praktiline koolitus, 2017. aasta kevadel sai koostöös Soome radooniekspertidega valmis radooni mõõtmise juhend. Lisaks on tõlgitud ja avaldatud erinevaid radoonimõõtmise standardeid.

Õiguslikule olukorrale vaatamata ei pea ka praeguses olukorras tellija radooniuuringut aktsepteerima, kui tal tekib kahtlus, et uuringu tegija esitab võltsitud dokumente. Sellise olukorra vältimiseks tasub tutvuda radooni mõõtmise juhendiga, kus on kirjas millistele nõuetele peab protokoll vastama, kindlasti tasub mõõtja endaga objektil kokku saada ja näha kuidas mõõtmisi tehakse või kui see ei ole võimalik, siis paluda esitada fotomaterjal mõõtmise tegemisest kinnistul.Allikas: Keskkonnaministeeriumi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.