Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu aitab kohandada erivajadustega inimeste eluruume (2018-04-19 07:54:34)

Tartu linn osaleb projektis "Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine Tartus", mille raames kohandatakse erivajadustega inimeste eluruume nende vajadustele vastavaks. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 10. maiks.


Abilinnapea Tiia Teppani sõnul soovib linn parandada puuetega inimeste elukvaliteeti ja tagada neile paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused. "Ulatame erivajadustega inimestele abikäe ja aitame eurorahade toel nende kodud kohandada nii, et neil oleks kergem oma igapäevaeluga toime tulla."

Projekti raames on võimalik kohandada koduseid liikumisteid (nt eluruumi sissepääs, hoone välisukse ja eluruumi vaheline käigutee, hoonesse ja selle territooriumile sissepääs), hügieeniruume ja kööke. Kohandada saab Tartu linnas asuvat aastaringseks elamiseks sobivat eluruumi, mis on toetuse taotleja rahvastikujärgne ja tegelik elukoht ning on tema enda või tema pereliikme omandis, kaasomandis või kasutuses üürilepingu alusel.

Taotlus eluruumide kohandamiseks tuleb esitada hiljemalt 10. maiks 2018 Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale. Need tuleb saata meiliaadressil sto@raad.tartu.ee või postiaadressil Raekoja plats 3, Tartu, märgusõnaga "Puudega inimeste elusaseme kohandamise toetus". Samuti võtavad taotlusi vastu elukohajärgsed Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskused.

Taotluse blankett on kättesaadav Tartu linna kodulehel: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervishoid/Kohandamine/Eluruumi%20kohandamise%20avaldus_t%C3%A4idetav.pdf

Enne taotluse esitamist palutakse lugeda läbi infokiri: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Sotsiaalabi-ja-tervishoid/Kohandamine/Eluruumide%20kohandamise%20infokiri.pdf

Taotluse esitamisele järgnev menetluse käik:
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond kontrollib, kas taotlus vastab projekti tingimustele
- sotsiaal- ja tervishoiuosakond esitab Tartu linna koondtaotluse rakendusüksusele hiljemalt 15.06.2018.
- taotluse rahastamise otsuse alusel tehakse kohandustööd vastavalt ERFi meetmes kehtestatud tingimustele ajavahemikus august-september 2018 kuni 31. detsember 2019.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest "Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine".

Rohkem infot: https://www.tartu.ee/et/puuetega-inimeste-eluaseme-fuusiline-kohandamine-tartus
 
Allikas: Tartu uudised
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.