Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaminister kehtestas kalade kevadise kuderahu (2018-04-14 13:39:08)

Keskkonnaministri otsusega on kevadel keelatud nakke-ja raamvõrguga kalapüük enamikus siseveekogudes. Kevade viibimisega pikeneb kahe nädala võrra ka haugi püügikeeld Võrtsjärvel.

"Et meie järvedesse kalu ikka jaguks, tuleb neid kaitsta. Seda aasta ringi, kuid iseäranis just kevadel, kuna siis on kudeaeg. See on aeg, mil inimtegevus kalu häirida ei tohi," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler. Ta lisas, et selline otsus aitab samuti vältida kalade sattumist sellistesse püügivahenditesse, mille puhul on nende ellujäämise protsent vette tagasilaskmise korral väike.

Kevadperioodil on teatud veekogudes kutseline kalapüük mõrdadega lubatud, võimaldades nii kalu elusalt vette tagasi lasta.

Haugi püügikeeld Võrtsjärvel pikeneb 16. aprillist kahe nädala võrra ehk 30. aprillini. "Kevad laseb end oodata ning külma veetemperatuuri tõttu vajab haug kudemiseks rohkem aega," selgitas Kiisler.

Nakke- ja raamvõrguga ei tohi kala püüda siseveekogudes 15. aprillist 31. maini. See keeld ei puuduta Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve, Võrtsjärve ja Narva jõge Narva veehoidlast ülesvoolu. Viimastes on nakke- ja raamvõrgu keelud kehtestatud teistel aegadel.

Kiisleri sõnul puudutab nakke- ja raamvõrgu keeld ennekõike 26 ettevõtet, kes tegelevad kutselise kalapüügiga sisevetes. Harrastuskalastajaid see aga ei piira, kuna selleks perioodiks ei ole nakkevõrkudega püügivõimalusi antud. Muud keelud seevastu kehtivad nii kutselistele kaluritele kui ka harrastuskalapüüdjatele.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.