Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Koolinoortest sulesepad esitasid luulekonkursile 73 salmi (2018-04-13 08:09:42)


Politsei- ja Piirivalveamet ning Eesti Abipolitseinike Kogu poolt märtsi alguses väljakuulutatud luulekonkursile laekus napi kuu jooksul ühtekokku 73 vahvat luuletust.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Rainer Rahasepp ütles, et konkursile laekus vahvaid luuleridu pea igast Eestimaa nurgast ja ühtekokku potsatas meie postkasti 73 isemoodi salmi. "Kõige usinamalt veeretasid riime esimesse vanusekategooriasse kuuluvad algklasside õpilased, kelle sulest sirgus ühtekokku 47 värssi. Neile järgnesid 5.-9. klasside noored 24 tööga ning kahe luuletusega panustasid ka gümnaasiuminoored," lisas Rahasepp.

Politseikapten Rahasepa sõnul oli luulekonkursist osavõtt aktiivne ning kõik laekunud luuletused on väga kihvtid. "Mõnest koolist saabus kümneid luuletusi ja oli selgelt tunda, kuidas klassiõpetaja oli haaranud initsiatiivi ning kogu oma luulelembese klassi värsse veeretama suunanud. Kuivõrd luulekonkurss noorte poeetide mõttelennule suuri piiranguid ei seadnud, siis on ka laekunud tööd väga erinevad ja isemoodi. On lühemaid ja pikemaid salme, tõsiseid ja naljakaid riime, südamlikke ja ühiskonnakriitilisemaid värsse aga läbivalt kiirgab neist kõigist meie endi noorte tunnetus ja nägemus turvalisest kodumaast, hoolivusest ja teineteise märkamisest," vahendas Rahasepp oma tänulikkust kirjutajate ees.

"Oma hinge ja aja luuletuste sisse pannud koolinoorte salmide seast säravaimate väljaselgitamine oli üksjagu keeruline, ent lõpuks jõudis luulekonkursi kuueliikmeline ˛ürii ministeeriumisse abipolitseinike aastapäevale kutsutavate noorte suleseppade osas üksmeelele ning peagi potsatavad nende kümne vahva koolinoore postkasti uhked kutsed. Oma särava mõttelennu üle võivad uhkust tunda aga ka kõik teised, kes meile luuletusi saatsid, sest abipolitseinike nädala raames jagame neid sotsiaalmeedia vahendusel ka kõigi teistega," lubas Rahasepp.

Aitäh noortele luuletajatele ja neid juhendanud õpetajatele!

Allikas: Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Abipolitseinike Kogu teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.