Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Raiespordi hooaeg algab Kevadkarikaga (2018-04-12 12:32:52)Tuleval nädalal alustavad võistlushooajaga Eesti raiesportlased. Esimene võistlus sarjast xCUT Cup 2018 toimub Maamessil 20.-21. aprillil. Tegemist on traditsioonilise Kevadkarikaga.

Kevadkarikal osaleb seekord ligi 40 raieportlast Eestis, Lätist, Leedust ja Soomest. Kuna käesolev aasta on ka raiespordi maailmameistrivõistluste aasta, tahavad võistlustel oma vormi testida kõigi riikide parimad raiemehed. Nii saab näha võistlemas Eesti paremikku, üle aastate osaleb aktiivselt võistlustel ka mitmekordne Eesti meister (2005 ja 2009) Anto Laas.

Lisaks PROF-klassis võistlevatele kogenud metsameestele osalevad võistlustel ka juuniorsportlased, kuni 21-aastased noored. Nende kasvulavaks on peamiselt Luua metsanduskool, mille õpilased on aastaid silma paistnud ka raiespordis.

Kevadkarika esimesel päeval võisteldakse postide (12-meetriste mastide) langetamises. See ala toodi messiplatsile aasta tagasi ning oli pealtvaatajatele väga huvitav. Võistleja peab etteantud ajaga langetama masti võimalikult täpselt tikule, arvesse läheb ka langetamise täpsus ning kännu vastavus reeglitele. Teisel päeval toimuvad nn "platsialad" - saeketi vahetus aja peale, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Viimane ala on väga kiire ning hoogne, pakkudes vaatajatele teravaid elamusi.

Lisaks raiespordivõistlusele toimub Maamessi esimesel päeval, 19. aprillil ka noorendike hooldajate (võsasaagide) võistlus. Mõõtu võetakse kahel alal - võsasae ettevalmistuses (saeketta vahetus aja peale) ja stendivõistluses, kus tuleb näidata oma praktilisi tööoskusi noorendike hooldamises.

Võistlus Kevadkarikas toimub juba 26. aastat. Lisaks sellele võistlusele on Eesti raiesportlastel ees veel 19. mail Türi lillelaadal toimuv TOP10 ning 9. juunil Valgas Eesti meistrivõistlused.
Kõik need võistlused kuuluvad sarja, mis sel aastal läbis nimemuutuse - xTREEm CUPist on saanud võistluste uue premiumsponsori, Husqvarna, tootesarja nime järgi xCUT CUP 2018.

Võistlussarja toetavad:

PREMIUMSPONSOR - Husqvarna

KULDSPONSORID - STIHL, Stora Enso, RMK, Valga Puu, Timber

AUTOPARTNER - City Motors

SPONSORID - Aspen, Nordwood, Palmako, Roger Puit

PARTNERID - Luua metsanduskool, KIK, Tartu Näitused, Värska Vesi, Deskis, Gancia, Eesti Mets, Hitachi, Innove, Gardest, UPM Kymmene Otepää AS, Regio

NB! Pilte võistluselt Kevadkarikas 2017 leiate aadressilt
https://www.flickr.com/photos/32920950@N02/albums/
72157680521663324


Piltide autor: Eesti Metsaselts


Allikas: Eesti Metsaseltsi 12.04.2018 pressiteade


 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.